Деяких українців змусять повернути субсидію: Як держава зможе забрати свої гроші

Багато українців, які не можуть самостійно оплачувати комунальні послуги, одержують субсидію від держави. Однак у деяких випадках держава може змусити субсидіантів повернути отримані гроші.Хто може потрапити в немилість до держави, і як реально у громадян зможуть забрати гроші, які вони вже отримали, розповіло видання napensii. передають Патріоти України.

Для сімей із невисоким достатком субсидії – єдина можливість розплатитися за комуналку, щоб уникнути боргів. А залишитися без підтримки держави для них означає потрапити до боргової ями, з якої буде дуже важко вибратися.

І все ж таки, деяких громадян можуть позбавити субсидії. Це станеться в тому випадку, якщо розкриються факти, які одержувачі приховали під час оформлення держдопомоги, або не повідомили вже потім, коли було призначено субсидію.

Таким чином, українців можуть позбавити субсидії у двох випадках:

  • якщо у заяві чи декларації була зазначена недостовірна інформація, і це вплинуло на встановлення права на житлову субсидію та визначення її розміру, який у результаті перевищив 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 гривень);
  • якщо людина не повідомила про обставини, що впливають на перегляд права на призначення житлової субсидії або її розміри, протягом 30 календарних днів з дня їхнього виникнення.

При цьому постає питання, як реально держава може повернути гроші, отримані субсидіантом незаконно? Навряд чи людина, яка незаконно отримала гроші, одразу ж кинеться їх повертати. Однак у держави усе ж є механізм повернення зайво виплаченої суми.

У разі, якщо за винуватцем все-таки залишили субсидію, держава може зменшити щомісячну суму допомоги, аби поступово погасити переплачену суму. Але при цьому згідно із законом з субсидіанта можуть вираховувати не більше 20% від суми, яка йому належить.

Якщо ж боржнику призначать субсидію на наступний період, то сума боргу відразу буде при цьому врахована, і розмір державної допомоги скоротять з урахуванням цього боргу

"Ми не встановлюємо правила": Зеленський про те, чому МВФ не подобається ідея зниження податків

середа, 7 червень 2023, 16:26

Поки в Україні йде війна введення податкової реформи для зниження податкового тиску неможливо. Таку заяву під час прес-конференції зробив президент України Володимир Зеленський, зазначивши при цьому, що саму ідею реформи, при якій податок на додану вар...

В Україні планують збудувати нову Каховську ГЕС: Де та коли розпочнуть роботи

середа, 7 червень 2023, 11:24

Російські терористи вчинили найбільшу техногенну катастрофу 21 століття, підірвавши Каховську ГЕС 6 червня. Україна неодмінно відбудує станцію, передають Патріоти України. На цьому наголосив генеральний директор "Укргідроенерго" Ігор Сирота. Найбільше ...