Деяким українцям зарахують страховий стаж у потрійному розмірі. Йдеться про депортованих осіб, які перебували на спецпоселенні. Про це повідомили у Пенсійному фонді України, передають Патріоти України.
У прес-службі профільного відомства повідомили, що періоди роботи таких українців до 1 січня 2004 року зараховуються до страхового стажу у потрійному розмірі. Це зазначено у законі №2040-IX від 15 лютого 2022 року. Щоб отримати право на зазначену пільгу, громадяни мають надати такі документи:
Наголошено, що посвідчення видається уповноваженим органом – співробітниками місцевої держадміністрації. Час перебування на спецпоселенні визначено періодом з моменту депортації і до скасування режиму спецпоселень.
Основний документ, який підтверджує страховий стаж роботи, – це трудова книжка. За її відсутності трудовий стаж встановлюється з інших документів, виданих за місцем роботи або з архівів.
Нагадаємо, що цього року українці, які хочуть вийти на пенсію у 60-річному віці, повинні мати не менше 29 років страхового стажу. Наступного року цей період складе вже 30 років, а 2024-го – 31 рік. Минулого, 2021 року, громадянам було достатньо 28 років страхового стажу.
За законом, мінімальна тривалість страхового стажу збільшуватиметься ще протягом шести років - до 2028 року. Тоді українці зможуть виходити на пенсію у 60 років, відпрацювавши офіційно щонайменше 35 років
У Нацбанку мають намір працювати над тим, щоб різниця між готівковим та офіційним курсом долара не перевищувала 3%. Головне ж завдання регулятор бачить собі у забезпеченні стійкості гривні. Про це йдеться у Стратегії НБУ. За нею, рух до поступового осл...
Що було. Три роки тому в ці дні весь світ гадав, скільки годин протримається Україна. А Зеленський, Єрмак і офіс-менеджери переймалися тим, як «посадити Порошенка». Бо дуже кортіло. . А якщо самогубців, які підписалися б під очевидно незаконним рішення...