Деяким українцям зарахують потрійний страховий стаж для нарахування пенсії: Хто має право на пільгу

Деяким українцям зарахують страховий стаж у потрійному розмірі. Йдеться про депортованих осіб, які перебували на спецпоселенні. Про це повідомили у Пенсійному фонді України, передають Патріоти України.

У прес-службі профільного відомства повідомили, що періоди роботи таких українців до 1 січня 2004 року зараховуються до страхового стажу у потрійному розмірі. Це зазначено у законі №2040-IX від 15 лютого 2022 року. Щоб отримати право на зазначену пільгу, громадяни мають надати такі документи:

  • посвідчення про належність до депортованих осіб;
  • інформацію про час перебування у спецпоселенні;
  • дані про період роботи у спецпоселенні.

Наголошено, що посвідчення видається уповноваженим органом – співробітниками місцевої держадміністрації. Час перебування на спецпоселенні визначено періодом з моменту депортації і до скасування режиму спецпоселень.

Основний документ, який підтверджує страховий стаж роботи, – це трудова книжка. За її відсутності трудовий стаж встановлюється з інших документів, виданих за місцем роботи або з архівів.

Нагадаємо, що цього року українці, які хочуть вийти на пенсію у 60-річному віці, повинні мати не менше 29 років страхового стажу. Наступного року цей період складе вже 30 років, а 2024-го – 31 рік. Минулого, 2021 року, громадянам було достатньо 28 років страхового стажу.

За законом, мінімальна тривалість страхового стажу збільшуватиметься ще протягом шести років - до 2028 року. Тоді українці зможуть виходити на пенсію у 60 років, відпрацювавши офіційно щонайменше 35 років

Виготовляють у тому числі для України: У Латвії горить завод із виробництва безпілотників (відео)

вівторок, 7 лютий 2023, 19:14

У Латвії, в місті Марупе сталася масштабна пожежа на підприємстві з виробництва безпілотних літальних апаратів Edge Autonomy, який виготовляє дрони в тому числі для України. В результаті загоряння утворилося сильне задимлення, інформують Патріоти Украї...

У частини українців можуть забрати субсидії: Кому загрожує і що треба знати

вівторок, 7 лютий 2023, 17:50

Частину одержувачів субсидії українців можуть позбавити цієї допомоги. Для цього існує 2 приводи: приховування реальних доходів та тривала несплата комунальних платежів, передають Патріоти України. При цьому, як пояснили в Пенсійному фонді, якщо порушн...