Громадяни України, які мають статус "дитини війни" і чий дохід не перевищує 4 240 грн на одну особу, можуть отримати 25% знижку на оплату комунальних послуг. Для цього потрібно звернутись до Пенсійного фонду з пакетом документів, що підтверджують право на пільгу. Про це йдеться в законі № 2195-IV "Про соціальний захист дітей війни". Держава продовжує підтримувати соціально вразливі категорії громадян, однією з таких груп є "діти війни" – люди, яким на момент закінчення Другої світової війни (2 вересня 1945 року) було менше 18 років, передають Патріоти України.
Закон визначає "дитину війни" як громадянина України, який народився до 2 вересня 1945 року включно, і на той момент мав вік до 18 років. Це означає, що у 2025 році статус "дитини війни" мають українці віком від 78 років і старше. Пільга охоплює всі комунальні послуги, крім плати за управління багатоквартирним будинком. Важливо, що знижка надається лише одній особі – "дитині війни", і не враховує інших членів родини, навіть якщо вони проживають разом і мають спільні витрати.
Окрім статусу "дитини війни", потрібно відповідати ще одній умові – середньомісячний дохід на одну особу в сім’ї не повинен перевищувати встановлений ліміт для надання податкової соціальної пільги. У 2025 році цей поріг становить 4 240 грн на одну особу за останні 6 місяців. Серед доходів, які враховуються:
Як оформити пільгу
Щоб скористатися правом на знижку, потрібно звернутись до органу Пенсійного фонду України за місцем проживання і надати певний перелік документів. А саме:
Після перевірки даних та підтвердження права на пільгу, знижка надається строком на один рік. Однак, з можливістю подальшого поновлення.
Німеччина нещодавно відкрила власну лінію з виробництва ракет для систем протиповітряної оборони Patriot і потенційно, у майбутньому, зможе надавати їх Україні. Про це на брифінгу у Києві сказав глава спеціального штабу з питань України в міністерстві ...
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...