Демографічна криза в Україні загострилася під час збройної агресії Росії. Війна призвела до різкого скорочення чисельності молоді. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на проєкт урядової концепції Державної цільової соціальної програми "Молодь України: покоління стійкості-2030", передають Патріоти України.
Як зазначається в документі, за даними Держстату, станом на 1 січня 2022 року, чисельність молоді становила 9,969 млн молодих людей (що становило 24,3% від загальної чисельності населення).
Водночас, за оцінкою Інституту демографії та проблем якості життя Національної академії наук України, у 2024 році чисельність молоді скоротилася до 7,654 млн осіб, а за прогнозом експертів у сфері соціальної політики та демографії до 2030 року така чисельність може знизитися до 7,587 млн осіб, йдеться в проєкті.
"Зниження чисельності молоді, її участі в суспільному житті та зростання міграційних настроїв є ключовими викликами, особливо з огляду на тих, хто планує виїхати за межі України, не пов’язує своє майбутнє з Україною або не відчуває себе частиною українського суспільства", - йдеться в пояснювальній записці.
За результатами соціологічного дослідження "Вплив війни на молодь в Україні", проведеного дослідницькою агенцією Info Sapiens у 2024 році на замовлення Програми розвитку ООН, лише 58% молоді висловили бажання залишитися в Україні.
Частка молодих біженок / біженців, які прагнуть повернутися з-за кордону, зменшилася з 66% у 2023 році до 32% в у 2024 році. Водночас частка тих, хто категорично не хоче повертатися, зросла з 6% до 19% відповідно.
Збройна агресія, за висновками аналітичного звіту "Молодіжна політика РФ як інструмент знищення ідентичності на тимчасово окупованих територіях України", підготовленого Центром громадянської просвіти "Альменда" у 2024 році, супроводжується системним впровадженням агресивної молодіжної політики на тимчасово окупованих територіях України, що цілеспрямовано знищує українську ідентичність.
Понад 600 тисяч молодих осіб віком 18-29 років проживає на окупованих частинах Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей, які перебувають під впливом російської політики.
"Втрата зв’язку з ними та з молоддю за межами України без належної інтеграції загрожує формуванням покоління, що не ідентифікує себе як частину українського суспільства", - йдеться в документі.
Молодь в Україні - це молоді особи віком від 14 до 35 років. У Національній молодіжній стратегії до 2030 року, затвердженій указом президента України від 12 березня 2021 року виокремлено такі чотири вікові групи молоді:
Уряд України рекомендує посилити відповідальність для іноземних перевізників за незаконні каботажні перевезення територією країни. Йдеться про збільшення штрафів більш ніж усемеро – до 120 тис. грн, передають Патріоти України. Як повідомили в Міністерс...
Виплати українських пенсіонерів з тимчасово окупованих територій (ТОТ) будуть зберігатися, не в Ощадбанку, а на їхніх рахунках у Пенсійному фонді України (ПФУ). Отримати кошти зможуть лише пенсіонера або їхні спадкоємці. Загалом йдеться про суму в 10 м...