Демографічна криза в Україні загострилася під час збройної агресії Росії. Війна призвела до різкого скорочення чисельності молоді. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на проєкт урядової концепції Державної цільової соціальної програми "Молодь України: покоління стійкості-2030", передають Патріоти України.
Як зазначається в документі, за даними Держстату, станом на 1 січня 2022 року, чисельність молоді становила 9,969 млн молодих людей (що становило 24,3% від загальної чисельності населення).
Водночас, за оцінкою Інституту демографії та проблем якості життя Національної академії наук України, у 2024 році чисельність молоді скоротилася до 7,654 млн осіб, а за прогнозом експертів у сфері соціальної політики та демографії до 2030 року така чисельність може знизитися до 7,587 млн осіб, йдеться в проєкті.
"Зниження чисельності молоді, її участі в суспільному житті та зростання міграційних настроїв є ключовими викликами, особливо з огляду на тих, хто планує виїхати за межі України, не пов’язує своє майбутнє з Україною або не відчуває себе частиною українського суспільства", - йдеться в пояснювальній записці.
За результатами соціологічного дослідження "Вплив війни на молодь в Україні", проведеного дослідницькою агенцією Info Sapiens у 2024 році на замовлення Програми розвитку ООН, лише 58% молоді висловили бажання залишитися в Україні.
Частка молодих біженок / біженців, які прагнуть повернутися з-за кордону, зменшилася з 66% у 2023 році до 32% в у 2024 році. Водночас частка тих, хто категорично не хоче повертатися, зросла з 6% до 19% відповідно.
Збройна агресія, за висновками аналітичного звіту "Молодіжна політика РФ як інструмент знищення ідентичності на тимчасово окупованих територіях України", підготовленого Центром громадянської просвіти "Альменда" у 2024 році, супроводжується системним впровадженням агресивної молодіжної політики на тимчасово окупованих територіях України, що цілеспрямовано знищує українську ідентичність.
Понад 600 тисяч молодих осіб віком 18-29 років проживає на окупованих частинах Луганської, Донецької, Запорізької та Херсонської областей, які перебувають під впливом російської політики.
"Втрата зв’язку з ними та з молоддю за межами України без належної інтеграції загрожує формуванням покоління, що не ідентифікує себе як частину українського суспільства", - йдеться в документі.
Молодь в Україні - це молоді особи віком від 14 до 35 років. У Національній молодіжній стратегії до 2030 року, затвердженій указом президента України від 12 березня 2021 року виокремлено такі чотири вікові групи молоді:
Тиск санкцій і нестача обігових коштів змушує росіян відмовлятися від ласих шматків закордоном , особливо коли "заморозити" копалини не виходить через неможливість виконання своїх інвестиційних зобов'язань. Дочірня компанія суверенного фонду добробуту ...
Демограф Олександр Гладун озвучив тривожний прогноз щодо населення України через війну Росії. Про це він сказав у коментарі ТСН.ua, передають Патріоти України. Демографи підрахували, що за найгіршим сценарієм, якщо війна закінчиться 2030 року, то до 20...