Держава регулярно недоплачує пенсії багатьом українцям. На сьогодні через цю недоплату пенсії вже утворилось 43 мільярди гривень боргу. Але наразі в бюджеті немає грошей, аби віддати людям заборговане. Крім того, в уряді взагалі хочуть переглянути доцільність таких виплат. Про це повідомила в ефірі Українського радіо міністр соціальної політики Оксана Жолнович, передають Патріоти України.
Йдеться про гроші, які держава заборгувала пенсіонерам, що проживають на забрудненій території у Чорнобильській зоні. Відповідно до закону "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", їм належать щомісячні доплати до основної пенсії в розмірі однієї, двох або трьох мінімальних зарплат.
Свого часу дію 39 статті цього закону, яка передбачає доплати для жителів забрудненої території, було призупинено. Однак у липні 2018 року Конституційний Суд розблокував її, і з тих пір уряд має вплачувати жителям Чорнобильської зони те, що їм належить.
Але наразі у держави немає таких грошей. Отже, заборгованість, яка утворилася ще п'ять років тому, зараз продовжує зростати. Втім, зараз у держави немає ніякої можливості віддати людям заборговане. Адже з минулого року в Україні виникла ще одна категорія бюджетних утриманців – внутрішні переселенці. І на сьогодні 43 мільярди боргу, який утворився через невиплачені "чорнобильські" доплати – це фактично річний обсяг державної допомоги переселенцям.
"Це величезна сума, яка порівнювана з річним обсягом допомоги для всіх внутрішньо переміщених осіб в Україні… Потрібно розуміти, що великі доплати або достатньо великі доплати сьогодні Україна не має можливості здійснювати з огляду і на військову, і на економічну ситуацію ", — зауважила міністерка.
Отже наразі не йдеться про повернення заборгованих виплат. Втім, це не єдина кепська новина для пенсіонерів, які проживають у забрудненій зоні. Очевидно, що ці гроші не мають наміру їм повертати і після війни. Оксана Жолнович вважає, що такі виплати взагалі свого часу були призначені необґрунтовано.
"Йдеться не про пенсіонерів-ліквідаторів, не про пенсіонерів, які постраждали, а про людей, які умовно все життя пропрацювали у Львівській області, а під пенсію купують будиночок у Житомирській, переселяються й подають заявку на виплату цієї пенсії", - заявила чиновниця.
Очільниця Мінсоцполітики також зауважила, що всі розрахункові пенсії, які були нараховані жителям забрудненої зони відповідно до їхнього страхового стажу і заробітків, держава їм щомісячно виплачує, як і решті українських пенсіонерів. А щодо цих доплат, то питання зараз не на часі і в подальшому потребуватиме перегляду.
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...