Дещо зміниться зовсім скоро: Українські пенсіонери будуть отримувати пенсії по-новому

Нинішній прожитковий мінімум - тисячу шістсот тридцять вісім гривень. І в такому ж розмірі виплачується мінімальна пенсія.

В зв'язку зі збільшенням прожиткового мінімуму очікуються два підвищення мінімальної пенсії: з 1 липня і з 1 грудня, повідомляють Патріоти України.

Нинішній прожитковий мінімум - тисячу шістсот тридцять вісім гривень. І в такому ж розмірі виплачується мінімальна пенсія. З 1 липня прожитковий мінімум збільшиться до 1712 гривень, мінімальна пенсія відповідно становитиме стільки ж. А з 1 грудня прожитковий мінімум і мінімальні пенсії зростуть до 1769 гривень. Крім того, у зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму будуть підвищені і пенсії у людей, чий страховий стаж - недостатній для нарахування повноцінної трудової пенсії.

Пенсіонери у віці старше 75 років і старше 80 років отримуватимуть доплати. Правда, не всі, а тільки ті, чия пенсія з урахуванням всіх доплат та надбавок менше пенсії, яка нараховується з розрахунку середньої зарплати, яка бралася за основу при нарахуванні пенсії в 2019 році, - 9205 гривень. Також передбачається ряд нововведень, що стосуються пенсіонерів, які отримують виплати на підставі спеціальних законів. Це - колишні працівники місцевого самоврядування, вчені, журналісти і так далі. Їх чекає підвищення пенсій. Також очікується законодавче закріплення дати проведення індексації пенсій.

У травні уряд провів індексацію пенсій для 8,4 млн пенсіонерів з майже 11,3 млн. У середньому було виплачено 259,4 гривні на кожного пенсіонера, але половина з них отримали тільки близько 100 грн. Крім того, уряд розробляє обов'язкову страхову пенсійну систему. Вона буде діяти паралельно із солідарною. У разі успіху цього проекту українці зможуть отримувати по дві пенсії.

Джерело: Апостроф

Експерт розповів, що буде з курсом у жовтні: Які чинники вплинуть на гривню

четвер, 21 вересень 2023, 17:53

Наступного місяця готівковий валютний ринок формуватимуть кілька важливих чинників, проте за всіма ознаками курсовий коридор буде в досить звичних для останнього часу межах, передають Патріоти України. Про це у коментарі УНІАН розповів начальник департ...

Прогнози здійснюються: В Україні знову подорожчали всі види пального

четвер, 21 вересень 2023, 17:30

В Україні знову подорожчали всі види пального: автогаз, бензин та дизель. У період з 20 по 21 вересня середня ціна по країні на бензин марки А-95 зросла на 16 копійок - до 54,65 грн/л, передають Патріоти України. Як свідчать дані щоденного цінового мон...