Дещо зміниться зовсім скоро: Українські пенсіонери будуть отримувати пенсії по-новому

Нинішній прожитковий мінімум - тисячу шістсот тридцять вісім гривень. І в такому ж розмірі виплачується мінімальна пенсія.

В зв'язку зі збільшенням прожиткового мінімуму очікуються два підвищення мінімальної пенсії: з 1 липня і з 1 грудня, повідомляють Патріоти України.

Нинішній прожитковий мінімум - тисячу шістсот тридцять вісім гривень. І в такому ж розмірі виплачується мінімальна пенсія. З 1 липня прожитковий мінімум збільшиться до 1712 гривень, мінімальна пенсія відповідно становитиме стільки ж. А з 1 грудня прожитковий мінімум і мінімальні пенсії зростуть до 1769 гривень. Крім того, у зв'язку зі зміною прожиткового мінімуму будуть підвищені і пенсії у людей, чий страховий стаж - недостатній для нарахування повноцінної трудової пенсії.

Пенсіонери у віці старше 75 років і старше 80 років отримуватимуть доплати. Правда, не всі, а тільки ті, чия пенсія з урахуванням всіх доплат та надбавок менше пенсії, яка нараховується з розрахунку середньої зарплати, яка бралася за основу при нарахуванні пенсії в 2019 році, - 9205 гривень. Також передбачається ряд нововведень, що стосуються пенсіонерів, які отримують виплати на підставі спеціальних законів. Це - колишні працівники місцевого самоврядування, вчені, журналісти і так далі. Їх чекає підвищення пенсій. Також очікується законодавче закріплення дати проведення індексації пенсій.

У травні уряд провів індексацію пенсій для 8,4 млн пенсіонерів з майже 11,3 млн. У середньому було виплачено 259,4 гривні на кожного пенсіонера, але половина з них отримали тільки близько 100 грн. Крім того, уряд розробляє обов'язкову страхову пенсійну систему. Вона буде діяти паралельно із солідарною. У разі успіху цього проекту українці зможуть отримувати по дві пенсії.

Джерело: Апостроф

Утримати курс гривні: НБУ за місяць продав рекордний обсяг. Негативне сальдо досягло історичного максимуму

п’ятниця, 1 липень 2022, 12:33

Якщо б не фінансова підтримка союзників, курс нацвалюти давно обновив би своє дно. Національний банк за червень купив на міжбанку 31 млн доларів і продав 3 987,3 млн доларів, повідомляється на сайті регулятора в п'ятницю, 1 липня. Негативне сальдо дося...

Головні зміни в Україні з 1 липня 2022: Що треба знати про пенсії, соцвиплати, допомога на дитину і комуналка

п’ятниця, 1 липень 2022, 8:56

Влада країни стверджує, що в липні 2022 року зміниться прожитковий мінімум, підвищаться пенсії і з'являться нові механізми соціальних виплат, передають Патріоти України. З 1 липня українські пенсіонери отримуватимуть на 93 гривні більше, ніж у попередн...