Дешевше, ніж для європейців: У Ахметова побідкалися, що українці замало платять за електроенергію

За словами голови наглядової ради компанії "Київенерго", у нас найнижчі тарифи на електроенергію, тому що немає політичної волі зробити тарифи хоча б на рівні собівартості, і потім включити механізм субсидій для малозабезпечених родин.

Ілюстрація:vectornews.net

Тільки в Україні ціни на електроенергію для пересічного громадянина не відповідають рівню собівартості її вироблення. Про це зауважує голова наглядової ради компанії "Київенерго" Іван Плачков. Цю різницю, за його словами, покривають промислові підприємства та бюджетні організації, передають Патріоти України з посиланням на Радіо Свобода.

"В нас тарифи нижчі для населення, навіть не тільки серед країн Західної Європи, а й ніж у Молдові, Грузії, Балтії, нижчі, ніж в усіх країнах. У нас найнижчі тарифи на електроенергію, тому що немає політичної волі зробити тарифи хоча б на рівні собівартості, і потім включити механізм субсидій для малозабезпечених родин. Сьогодні і забезпечені верстви населення платять за електроенергію за цінами нижче від собівартості. В нас алогічний алгоритм тарифної політики в цілому", – підкреслює Плачков.

Для того, щоб збалансувати тарифи, щоб вони були прозорими і обґрунтованими, потрібно зробити енергетичний баланс країни, зазначає Плачков. Тобто дізнатися, скільки країна споживає первинних і вторинних ресурсів, порахувати, скільки в Україні цих енергоресурсів є. Після цього, за його словами, треба визначити дефіцит, знайти шляхи його компенсації і тільки тоді встановлювати тарифи.

Як відомо, компанія "Київенерго" входить до компанії ДТЕК, яка належить Рінату Ахметову.

Пити тепер точно шкідливо. Кабмін планує різко підвищити ціни на алкоголь: Скільки коштуватиме пляшка горілки й віскі

четвер, 6 травень 2021, 10:28

Кабінет міністрів пропонує підвищити роздрібні ціни на низку алкогольних напоїв. Це може привести до того, що пляшка горілки подорожчає приблизно на 5,5 грн, а віскі - на 10,5 грн. Як йдеться в проєкті постанови Мінекономіки, зараз мінімальні ціни на а...

Камені з неба так і летять: В окупованому Криму поскаржилися на продуктову ізоляцію - ціни ростуть, але їжі все одно не вистачає (фото)

четвер, 6 травень 2021, 9:23

В окупованому Криму з прилавків магазинів почали зникати цукор і соняшникова олія, з'явилися також проблеми з борошном. У деяких торгових точках ці продукти і зовсім почали продавати в обмеженій кількості. Ще на півострові дорожчають крупи та яйця, кар...