Дешевше, ніж для європейців: У Ахметова побідкалися, що українці замало платять за електроенергію

За словами голови наглядової ради компанії "Київенерго", у нас найнижчі тарифи на електроенергію, тому що немає політичної волі зробити тарифи хоча б на рівні собівартості, і потім включити механізм субсидій для малозабезпечених родин.

Ілюстрація:vectornews.net

Тільки в Україні ціни на електроенергію для пересічного громадянина не відповідають рівню собівартості її вироблення. Про це зауважує голова наглядової ради компанії "Київенерго" Іван Плачков. Цю різницю, за його словами, покривають промислові підприємства та бюджетні організації, передають Патріоти України з посиланням на Радіо Свобода.

"В нас тарифи нижчі для населення, навіть не тільки серед країн Західної Європи, а й ніж у Молдові, Грузії, Балтії, нижчі, ніж в усіх країнах. У нас найнижчі тарифи на електроенергію, тому що немає політичної волі зробити тарифи хоча б на рівні собівартості, і потім включити механізм субсидій для малозабезпечених родин. Сьогодні і забезпечені верстви населення платять за електроенергію за цінами нижче від собівартості. В нас алогічний алгоритм тарифної політики в цілому", – підкреслює Плачков.

Для того, щоб збалансувати тарифи, щоб вони були прозорими і обґрунтованими, потрібно зробити енергетичний баланс країни, зазначає Плачков. Тобто дізнатися, скільки країна споживає первинних і вторинних ресурсів, порахувати, скільки в Україні цих енергоресурсів є. Після цього, за його словами, треба визначити дефіцит, знайти шляхи його компенсації і тільки тоді встановлювати тарифи.

Як відомо, компанія "Київенерго" входить до компанії ДТЕК, яка належить Рінату Ахметову.

З архіву ПУ. "Якби у мене все забрали, я б відкрив на заощадження заклад у Києві. А так я про*рав все у Донецьку", - підприємець про реалії бізнесу в "ДНР" (відео)

субота, 24 липень 2021, 4:00

Українські підприємці, чий бізнес зберігся в "ДНР", опинилися навіть у гіршому становищі, ніж ті, хто втратив усе і виїхав з окупованих територій. Про це розповів донецький бізнесмен Сергій Ханович в інтерв'ю блогеру Денису Казанському, передають Патрі...

Скрепи покладають великі надії на "Північний потік-2": "Газпром" зменшує транзит через Україну

субота, 24 липень 2021, 0:32

Газотранспортна система (ГТС) України готова надати «Газпрому» додаткові потужності для транзиту газу в Європу на тлі дефіциту, що виник. Однак російська корпорація відмовляється від цієї можливості заради швидкого запуску «Північного потоку-2». Про це...