Тільки в Україні ціни на електроенергію для пересічного громадянина не відповідають рівню собівартості її вироблення. Про це зауважує голова наглядової ради компанії "Київенерго" Іван Плачков. Цю різницю, за його словами, покривають промислові підприємства та бюджетні організації, передають Патріоти України з посиланням на Радіо Свобода.
"В нас тарифи нижчі для населення, навіть не тільки серед країн Західної Європи, а й ніж у Молдові, Грузії, Балтії, нижчі, ніж в усіх країнах. У нас найнижчі тарифи на електроенергію, тому що немає політичної волі зробити тарифи хоча б на рівні собівартості, і потім включити механізм субсидій для малозабезпечених родин. Сьогодні і забезпечені верстви населення платять за електроенергію за цінами нижче від собівартості. В нас алогічний алгоритм тарифної політики в цілому", – підкреслює Плачков.
Для того, щоб збалансувати тарифи, щоб вони були прозорими і обґрунтованими, потрібно зробити енергетичний баланс країни, зазначає Плачков. Тобто дізнатися, скільки країна споживає первинних і вторинних ресурсів, порахувати, скільки в Україні цих енергоресурсів є. Після цього, за його словами, треба визначити дефіцит, знайти шляхи його компенсації і тільки тоді встановлювати тарифи.
Як відомо, компанія "Київенерго" входить до компанії ДТЕК, яка належить Рінату Ахметову.
З 1 липня українці сплачуватимуть за комунальні послуги за колишніми розцінками – відповідні рішення вже затверджено. Ціна на електроенергію зафіксована на рівні 4,32 грн за кВт*год, а вартість природного газу становитиме 7,96 грн за кубометр. Про це й...
В умовах дефіциту кадрів українські роботодавці радикально змінили підходи до найму і почали активно розвивати безбар’єрність. Про це свідчить суттєве збільшення пропозицій про роботу і рівня оплати праці для людей з інвалідністю, передають Патріоти Ук...