Десяток вже 45 гривень: Експерти дали прогноз, коли закінчиться шалене зростання цін на яйця в Україні

Ціни на яйця в Україні стрімко йдуть вгору вже кілька місяців, але можуть стати дешевше вже через кілька тижнів. Десяток яєць коштує вже 45 грн. Тим часом у сусідній Польщі десяток коштує 28 грн, а в Іспанії – 34 грн, зазначають Патріоти України.

"І до нового року, і після нового року ціна на яйця дуже висока. Це в першу чергу обумовлено фактичними витратами на виробництво цієї продукції", - зазначив економіст Олег Пендзин в коментарі "ТСН".

Також експерт пояснив, що на ціну впливає сезонність, підйом цін на зернові, а також ціни на газ. "Якщо уряд не втрутиться в ситуацію з цінами на енергоносії, то асоціації виробників змушені будуть інформувати уряд про підвищення цін на їх продукцію", — підкреслює експерт. Наприкінці грудня Асоціація птахівників України вже повідомила уряд про критичну ситуацію. Однак надія на те, що вони отримають дотації, з'явилася.

"Птахівництво є одним з найбільших споживачів газу. За рік газ зріс у 12 разів. Ми є учасниками цього звернення. Поки цей механізм не запущений, підготовка відбувається на рівні документів. Але ми сподіваємося, що уряд буде здатний хоча б на три-чотири місяці. запустити механізм.",- каже виконавчий директор Асоціації птахівників України Сергій Карпенко. За його словами, якщо птахівників почують, то зниження цін на яйця українці побачать вже в лютому.

Нацбанк готується до скасування фіксованого курсу долара: Стало відомо, як може обвалитися гривня

понеділок, 29 травень 2023, 7:51

Нацбанк поступово зніматиме обмеження на валютному ринку. Підсумком має стати повна лібералізація ринку валют і повернення до плаваючого долара. При цьому гривня неминуче девальвує, передають Патріоти України. Однак сьогодні неможливо передбачити, наск...

Частину пенсіонерів звільнили від сплати комунальних послуг: Хто зможе "забути" про комуналку

понеділок, 29 травень 2023, 7:42

В Україні з 1 червня підвищуються тарифи на комунальні послуги, зокрема, на електроенергію та воду. Тепер у платіжках сума буде більшою приблизно на 30%. Разом з тим, деяким пенсіонерам надається 100% знижка на оплату комуналки. Про це нагадали в Пенсі...