Десяток вже 45 гривень: Експерти дали прогноз, коли закінчиться шалене зростання цін на яйця в Україні

Ціни на яйця в Україні стрімко йдуть вгору вже кілька місяців, але можуть стати дешевше вже через кілька тижнів. Десяток яєць коштує вже 45 грн. Тим часом у сусідній Польщі десяток коштує 28 грн, а в Іспанії – 34 грн, зазначають Патріоти України.

"І до нового року, і після нового року ціна на яйця дуже висока. Це в першу чергу обумовлено фактичними витратами на виробництво цієї продукції", - зазначив економіст Олег Пендзин в коментарі "ТСН".

Також експерт пояснив, що на ціну впливає сезонність, підйом цін на зернові, а також ціни на газ. "Якщо уряд не втрутиться в ситуацію з цінами на енергоносії, то асоціації виробників змушені будуть інформувати уряд про підвищення цін на їх продукцію", — підкреслює експерт. Наприкінці грудня Асоціація птахівників України вже повідомила уряд про критичну ситуацію. Однак надія на те, що вони отримають дотації, з'явилася.

"Птахівництво є одним з найбільших споживачів газу. За рік газ зріс у 12 разів. Ми є учасниками цього звернення. Поки цей механізм не запущений, підготовка відбувається на рівні документів. Але ми сподіваємося, що уряд буде здатний хоча б на три-чотири місяці. запустити механізм.",- каже виконавчий директор Асоціації птахівників України Сергій Карпенко. За його словами, якщо птахівників почують, то зниження цін на яйця українці побачать вже в лютому.

Розв'язана РФ війна не зупинила: Азійська країна купуватиме нафту в Росії

субота, 28 травень 2022, 19:41

Шрі-Ланка вирішила купувати нафту у Росії, що розв'язала війну проти України. Після оголошення дефолту країна зіткнулася зі значним дефіцитом пального, і вирішення цієї проблеми її влада побачила у закупках в РФ нафти з подальшою переробкою її на єдино...

Однак якість не гарантують: У РФ робитимуть власні смартфони та комп'ютери

субота, 28 травень 2022, 14:50

Через рішення найбільших виробників техніки призупинити постачання у РФ, в країні-ізгої хочуть налагодити виробництво власних смартфонів і комп'ютерів, передають Патріоти України. Власне, вони вже виробляються, цитують РосЗМІ слова депутата Держдуми Ол...