Дякувати другому уряду Зеленського: ЄБРР озвучив причини від'ємного приросту інвестицій в Україні

"Слуги" вирішили, що солідні міжнародні корпорації можна просто кинути на гроші, як це буває з внутрішніми клієнтами, відмовившись виконувати державні фінансові зобов'язання

Накопичення великих боргів перед виробниками електроенергії з відновлюваної енергії (ВДЕ) і намір Кабміну впровадити акцизний збір при виробництві "зеленої" електроенергії є причиною зупинки інвестицій в Україну. Про це заявила Ольга Єрьоміна, старший банкір департаменту електроенергії ЄБРР, в ході енергетичної конференції Адама Сміта, зазначають Патріоти України

"Інвестори не будуть інвестувати в ВДЕ до того, поки не вирішаться поточні проблеми в секторі ВДЕ України. Невиконання положень меморандуму і відповідно прийнятого закону № 810-9 це і є показники порушень", - заявила Єрьоміна.

За її словами, криза платежів, посилення фіскального навантаження на сектор ВДЕ України призведе до того, що навіть якщо держава вирішить провести "зелені" аукціони із залучення іноземних інвесторів у галузь, то вони все одно не будуть успішними, поки держава не вирішить поточну кризу.

"Впровадження акцизу владою є порушенням низки юридичних аспектів і умов меморандуму", - додала Єрьоміна, уточнивши, що інвестори не бачать стабілізації платіжної дисципліни за вироблену "зелену" енергію в перспективі.

При цьому банкір підкреслила, що в 2030 році "зелена" електроенергія буде дешевше всіх інших видів генерації електроенергії, оскільки тоді закінчиться дія "зеленого" тарифу і всі електростанції ВДЕ продаватимуть свою електроенергію безпосередньо на ринку електроенергії.

"Після 2030 року ми не побачимо більше ніяких зелених тарифів. 2030 році ВДЕ буде найдешевшою генерацією, яка буде доступна в Україні", - сказала Єрьоміна.

Нагадаємо, Кабінет міністрів на початку червня зареєстрував законопроєкт № 5600 про внесення змін до Податкового кодексу, яким, серед іншого, пропонується ввести акцизний збір на зелену енергію в Україні за ставкою 3,2%. 1 липня цей законопроєкт був підтриманий в парламенті в першому читанні.

5 липня профільні асоціації відновлюваної енергетики заявили, що наміри Кабміну ввести акцизний збір на зелену електроенергію є порушенням наданих раніше гарантій державою і порушенням зобов'язань перед міжнародними інвесторами, і тому ця норма повинна бути виключена із законопроекту №5600 про внесення змін до Податкового кодексу України.

Наприкінці червня ЄБРР, Чорноморський банк торгівлі та розвитку, Нідерландська фінансова компанія розвитку, Інститут фінансування розвитку, а також Секретаріат Енергетичного Співтовариства написали лист на адресу Голови Верховної ради Дмитра Разумкова.

Вони підкреслили, що ймовірне впровадження акцизного збору на виробництво електроенергії з відновлюваних джерел в Україні суперечить цілям ЄС щодо декарбонізації, загрожує планам країни щодо інтеграції з європейською енергосистемою, і тому ця норма має бути переглянута.

Попри обстріли та блекаути, мобілізацію та міграцію: За підсумками 2024 року Україна перевершила довоєнний показник ВВП на душу населення

субота, 18 січень 2025, 12:45

Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...

Може опинитись на межі банкротства: Відомий європейський економіст озвучив прогноз, коли РФ чекає крах

субота, 18 січень 2025, 12:30

Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...