
Економічна криза через карантин залишила без попиту одну п'яту виробничих потужностей російського газового монополіста "Газпром". Про це повідомляє "Інтерфакс" із посиланням на здійснені розрахунки. Зазначається, що виробництво компанії в травні знизилося щодо того самого місяця 2019 року на 20%, передають Патріоти України.
У травні 2020 року група видобула 32,9 млрд куб. м, тоді як у травні 2019 року – 41,77 млрд куб. м. Це також нижче від показника травня 2018 року (39,98 млрд куб. м), 2017 року (35,93 млрд куб. м), але вище за травень 2016 року (27,53 млрд куб. м). За перші п'ять місяців 2020 року видобування "Газпрому" знизилося супроти січня-травня 2019 року вже на 31,8 млрд куб. м (це результат за цілий календарний місяць).
Через Україну "Газпром" прокачав у травні 4,618 млрд куб. м після 4,432 млрд куб. м у квітні. Середньодобовий транзит піднявся до 149 млн куб. м з 147,7 млн куб. м у квітні. Контракт на транзит на 2020 рік передбачає прокачування 65 млрд куб. м, що в перерахунку на добу становить 178 млн куб. м. Отже, компанія в повному обсязі не використовує транзитні умови, які прописані в контракті.
Ціни на нафту марки Brent впали більш ніж на 1% до найнижчого рівня за майже чотири місяці. Вартість чорного золота продовжує падати на тлі того, що все більше нафтових танкерів готуються вийти з Ормузької протоки, передають Патріоти України з посиланн...
Московський нафтопереробний завод Газпром нефти, який двічі потрапив під удари безпілотників у червні, не зможе відновити роботу найближчим часом. Про це повідомляє Reuters з посиланням на два джерела, знайомі з планами підприємства, передають Патріоти...