"Для більшості країн посадка вже не за горами": Глава МВФ попередила про уповільнення економічного зростання - чим це загрожує світу

Світ ризикує ув'язнути у ситуації низького зростання та високого рівня заборгованості, внаслідок чого в урядів залишиться менше ресурсів для покращення можливостей для свого населення та вирішення проблем. Результатом стає невдоволення населення. Про це заявила глава МВФ Крісталіна Георгієва, повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-конференцію під час щорічних засідань МВФ та Світового банку у Вашингтоні, передають Патріоти України.

"Ми очікуємо, що світова економіка зростатиме на 3,2% за рік і сповільниться до 3,1% за рік протягом п'яти років. Це найнижчий середньостроковий прогноз за десятиліття", - сказала вона.

Як зазначила Георгієва, зростання залишається на позитивній території, а відсоткові ставки знижуються. "Для більшості країн світу м'яка посадка вже не за горами. Але люди не почуваються добре щодо своїх економічних перспектив. Усіх, кого я тут питаю, як ваша економіка, відповідь – добре. Як настрій ваших людей, відповідь – не дуже. Сім'ї по - як і раніше, страждають від високих цін, а глобальне зростання слабке", - додала глава МВФ.

За її словами, торгівля більше не є потужним двигуном зростання, і ми живемо у більш фрагментованій світовій економіці.

"Тим часом державний борг на шляху до того, щоб перевищити 100 трильйонів доларів цього року, що є історичним максимумом та еквівалентно 93% відсотків світового ВВП.

МВФ очікує, що 2030 року, що ця цифра наблизиться до 100% ВВП.

"Світова економіка ризикує застрягти в ситуації низького зростання та високого боргу. Це означає нижчі доходи та менше робочих місць. Це також означає нижчі доходи уряду, а отже, менше інвестицій для підтримки сімей та боротьби з довгостроковими проблемами, такими як зміна клімату. Це тривожні часи", - сказала вона.

Шляхи вирішення проблем

Георгієва зазначив, що порядок денний МВФ фокусується на двох пріоритетах: забезпечити м'яку посадку та вирватися з низького зростання та високого боргу

За її словами, по-перше, необхідно забезпечити, щоб інфляція повернулася до цільового рівня скрізь. "Найбільші центральні банки, включаючи США, правильно стали на шлях пом'якшення. Тепер головне - закінчити роботу з інфляції, не завдаючи непотрібної шкоди ринку праці", - сказала вона.

По-друге, зараз саме час діяти щодо боргу та дефіциту. Після багатьох років такої необхідної фіскальної підтримки у відповідь на потрясіння саме час відновити фіскальні буфери. У більшості країн це можна зробити поступово, але треба починати вже зараз, заявила Георгієва.

"Третє і найважливіше, вкрай важливо, щоб країни проводили реформи, що сприяють зростанню, від скорочення бюрократичної тяганини до покращення управління. Ми бачили, як реформи стали джерелом значних вигод у всіх країнах. Наш аналіз показує, що ці реформи можуть підвищити обсяг виробництва до 8% за 4 роки в країнах, що розвиваються", - повідомила Георгієва.

Почалися проблеми: У двох областях України аварійні відключення світла

понеділок, 28 жовтень 2024, 10:22

У Сумській та Полтавській областях запровадили аварійні відключення світла. Про це повідомляє Сумиобленерго та Полтаваобленерго, передають Патріоти України. Так, за вказівкою НЕК "Укренерго" на території Сумської області введені графіки аварійних відкл...

​Українські пенсіонери можуть отримувати грошову допомогу від ООН: Хто може розраховувати та які суми

понеділок, 28 жовтень 2024, 9:55

Українські пенсіонери можуть отримувати грошову допомогу від Всесвітньої продовольчої програми ООН, яка становитиме різницю між 3250 грн і розміром їхньої пенсії. Також пенсіонери можуть розраховувати на вікові надбавки в листопаді: 300 гривень (70-75 ...