Вчені з Геологічної служби США у співпраці з NASA і Місячним і планетарним інститутом створили першу комплексну геологічну карту всієї поверхні Місяця в масштабі 1: 5 000 000, що є рекордним рівнем деталізації. Для цього вони використовували дані, отримані в ході пілотованої програми «Аполлон» і орбітальними автоматичними станціями. Про це повідомляється на сайті Геологічної служби США (USGS), передають Патріоти України.
Місяць є найближчим до нас небесним тілом, до якого можна відправити автоматичні дослідні станції і пілотовані експедиції. Дослідження природного супутника Землі можуть дати інформацію як про процеси еволюції Землі і Місяця, яку можна застосовувати і при вивченні землеподобних екзопланет, так і для пошуку і розробки цінних мінеральних ресурсів на Місяці і створення населеної бази або астрономічної обсерваторії.
Крім того, до цих пір ведуться суперечки щодо проблеми походження Місяця. Зараз загальновизнаною вважається модель ударного формування Місяця з уламків, що виникли в результаті зіткнення прото-Землі з іншою планетою (званої Тейєю), яка має підтвердження. Однак, існують і інші версії, наприклад модель Галімова-Кривцова або гравітаційне захоплення Місяця Землею в минулому.
Вчені з Геологічної служби США у співпраці з NASA і Місячним і планетарним інститутом (LPI) розробили першу комплексну геологічну карту всієї поверхні Місяця в масштабі 1: 5 000 000. Астрономи використовували шість карт окремих регіонів Місяця, створених на основі даних, отриманих в ході програми «Аполлон», а також дані автоматичних дослідницьких місячних станцій. Інформація про топографію місячної поверхні була отримана з даних, зібраних за допомогою орбітального апарату LRO, і стереозображень, отриманих японською автоматичною станцією «Кагуя». Крім того, було розроблено єдиний опис стратиграфії Місяця, щоб уникнути двоякого трактування віку або типу гірських порід, як це було раніше. Повний опис позначень різних геологічних областей на карті є для всіх бажаючих.
Вчені вважають, що завдяки карті NASA зможе вибрати місця для висадки людей для майбутніх місячних пілотованих програм, а міжнародне наукове співтовариство зможе використовувати карту для вивчення геології Місяця і навчання студентів.
Податки за квартири та будинки українці в 2025-му мають заплатити до липня. Платити доведеться за кожен зайвий квадратний метр площі. Зайвим вважається та площа, яка перевищує норму. Про це йдеться в ст. 266 Податкового кодексу України. Так, ставку пот...
Всупереч довгостроковим прогнозам, в Україні поліпшилась ситуація з ціною на яйця: ще кілька тижнів тому яйця коштували від 70 грн за десяток, а тепер стали майже на половину дешевшими. Про це говориться в сюжеті ТСН, передають Патріоти України. За дан...