Повномасштабна війна дуже змінила ринок праці в Україні. Зокрема багатьом роботодавцям не вистачає кваліфікованих кадрів. А тому для отримання "вигіднішої" роботи українці часто переїжджають до інших регіонів, а крім того, змінюють професію. Наприклад, жінки активно починають освоювати спеціальності, які раніше вважалися "чоловічими" – стають слюсарями, водіями тощо. Водночас, загалом роботодавці зараз найчастіше шукають продавців, кухарів, водіїв, трактористів та ін, передають Патріоти України.
Про це розповіла директорка Державної служби зайнятості Юлія Жовтяк, повідомляє mc.today. Вона зазначила: щоб підтримати українців на цьому шляху, "Служба зайнятості пропонує широкий спектр послуг". Зокрема:
"Служба організовує навчання для зареєстрованих безробітних під потреби роботодавців. А для тих, хто не зареєстрований як безробітний, але прагне підвищити кваліфікацію або оволодіти новою спеціальністю, діє програма "Ваучер на навчання". Вона відкриває доступ до навчання за 155 професіями для семи категорій громадян", – повідомила Жовтяк.
При цьому вона наголосила: ваучери надаються для проходження навчання в інших закладах. А у мережі власних центрів професійно-технічної освіти служба дає можливість здобути нову спеціальність безкоштовно.
"Раніше ваучери могли отримати лише люди старше 45 років. Але після 2022 року ми зняли вікові обмеження та додали категорії переселенців, учасників бойових дій, людей з інвалідністю та постраждалих від війни", - розповіла Жовтяк.
Кого роботодавці шукають найчастіше
Водночас, зазначила вона, за даними Єдиного порталу вакансій на сайті служби, роботодавці найчастіше шукають працівників у сфері торгівлі та послуг. Зокрема:
Крім того, наголошується, зберігається значний попит на водіїв, трактористів, слюсарів, швачок, будівельників. Також не вистачає:
Українцям стали більше платити
Водночас, розповіли OBOZ.UA на великому кадровому порталі, українські роботодавці збільшили розмір пропонованих зарплат. У жовтні цей показник зріс у середньому на 5% – до 22 500 грн. При цьому в деяких сферах пропонована зарплата зросла ще вище – зокрема, працівникам сільського господарства були готові платити на 7% більше, ніж раніше, у середньому 24 000 грн.
На 6% збільшився розмір пропонованої зарплати у сферах будівництва та культури. До середніх 27 500 та 21 500 грн відповідно.
На 5% зросла пропонована зарплата одразу в низці сфер. Зокрема:
У регіональному розрізі найбільше зросла пропонована зарплата у Львівській області – у середньому на 1500 грн, до 22 500 грн. Далі йдуть:
В Україні з січня 2025-го всі субсидії та комунальні пільги надаватимуться за єдиним правилам і тільки тим родинам, чим сукупний дохід не дозволяє самостійно сплачувати за комунальні послуги. Виключення зберегли тільки для учасників бойових дій та осіб...
В Україні, де багато домогосподарств отримують пільги на оплату житлово-комунальних послуг, зміняться правила нарахування таких пільг. Про це повідомили в Міністерстві соціальної політики України, передають Патріоти України. «Зокрема, протягом 2025 рок...