
Після введення в Україні з середини жовтня графіків відключення електроенергії влада не може дати відповіді, коли її скасують. Тим часом експерти прогнозують відключення до 20 годин на добу, щоправда, за найпесимістичнішого сценарію, і говорять швидше про 12 годин з електроенергією і 12 годин без неї, передають Патріоти України.
Так, сайт «Телеграф» наводить думку експерта Інституту енергетичних стратегій Юрія Корольчука. За його словами, для зими 2025−2026 років можна говорити лише про песимістичний та нейтральний сценарії, оптимістичного ж не буде зовсім.
Так, щоб зима пройшла відносно спокійно, мають збігтися кілька факторів — аномально тепла погода, безперебійна робота атомної генерації, відсутність дефіциту газу та стабільність системи загалом. У разі морозів і масованих ракетних атак окупантів електроенергії може не бути довго: залежно від конкретних обставин це можуть бути і 10, і 20 годин без світла на добу. Це експерт вважає песимістичним сценарієм.
Нейтральним і найреалістичнішим Юрій Корольчук називає відсутність електроенергії на добу 12 годин. Таке можливе через те, що росія цього разу завдає удару не тільки по енергетичній, а й по газовій інфраструктурі, тобто відволікає частину сил.
На всій території анексованого півострова окупаційна влада запровадила режим "надзвичайної ситуації регіонального характеру", повідомив так званий губернатор Михайло Развожаєв, передають Патріоти України. Це пояснили потребою "розв'язати питання економ...
Ціни на нафту 26 червня знизилися приблизно на 2%, продовживши тижневе падіння, яке сягнуло близько 8%. Про це свідчать дані біржових торгів, передають Патріоти України. Зниження котирувань пов’язують із послабленням побоювань щодо перебоїв у постачанн...