У Верховній Раді зареєстровано проект закону стосовно накопичувальної пенсії, яку планують ввести в Україні, передають Патріоти України.
Як повідомляє "Соціальна економічна платформи", у разі його ухвалення запрацює другий рівень пенсійного забезпечення й після досягнення пенсійного віку люди отримуватимуть дві пенсії - солідарну та накопичену.
В документі, зокрема, пропонується, щоб в обов’язковому порядку в цій системі брали участь усі категорії осіб, які працюють, до досягнення ними 55 років.
Накопичувальна пенсійна система працюватиме наступним чином: роботодавець щомісяця сплачуватиме пенсійні внески за працівника в розмірі 1% від зарплати у 2023 році, 1,5% — у 2024-му, 2% — у 2025-му. Держава співфінансуватиме такі внески на паритетних засадах до 3% від розміру середньої заробітної плати за видами економічної діяльності. Такі ж умови діятимуть для ФОПів та самозайнятих осіб, участь яких у накопичувальній системі буде добровільною.
При цьому розмір єдиного соціального внеску пропонується залиши незмінним, накопичувальний внесок включатимуть в ЄСВ. За бажанням працівника розмір його самостійних внесків може бути збільшено.
До кінця 2025 року внески залучатимуться в уповноважений пенсійний фонд, створений державою, а з 2026 року учасник системи зможе обрати для себе будь-який авторизований недержавний пенсійний фонд. Управління активами таких фондів здійснюватимуться авторизованими профільними компаніями.
Пенсійні накопичення зберігатимуть авторизовані банки-зберігачі. Запобігти знеціненню таких накопичень та інфляційному впливу дозволить їхнє інвестування в переважно консервативні фінансові інструменти.
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...