Додали лише 100 грн: Чи законно деяким українцям у березні по-мінімуму підняли пенсії

Під час недавньої індексації (з 1 березня нинішнього року) пенсій для деяких категорій українців підвищення відбулося чисто символічне - в районі 100 грн. У той час як в середньому підвищення склало 587,41 грн. Портал Social пояснив, чому так сталося, передають Патріоти України.

За даними фахівців, мінімальну надбавку в розмірі 100 гривень отримали близько 900 тисяч українців. І ситуація полягає в тому, що це люди, які вийшли на пенсію в період з 2020 по 2022 рік. І їм, відповідно, пенсія розраховувалася з вищою, аніж у попередні роки, середньою заробітною платою, ніж людям, які вийшли на пенсію до 2020 року. Причому, наприклад, навіть статус потерпілого в результаті катастрофи на Чорнобильській АЕС на ситуацію з надбавкою ніяк не впливає, бо якщо у людини немає групи інвалідності, то йому пенсію обчислюють на загальних підставах.

Крім того, кажуть експерти, слід мати на увазі, що березнева індексація-2023 не торкнулася тих людей, які отримують щомісяця державну соціальну допомогу. І вона залежить від прожиткового мінімуму, який у 2023 році підвищувати не будуть. А отже, і соціальні виплати не зростуть теж.

Не буде індексацій і для тих, хто отримує більше встановленої законом максимальної пенсії, а також осіб, яким призначені не пенсії, а довічне грошове утримання (наприклад, судді).

Для понад 40 тис. бюджетників хочуть у 1,5-2 рази підвищити оклади: Кого це торкнеться

середа, 27 вересень 2023, 18:50

Міністерство соціальної політики пропонує на період дії воєнного стану встановити надбавки у 50 та 100% до окладу для 41 653 працівників установ системи соціального захисту населення. Про це йдеться у проекті урядової постанови, яку оприлюднили для обг...

Торгова війна набирає обертів? Моравецький натякнув на можливість введення ембарго на інші продукти з України

середа, 27 вересень 2023, 14:58

Заборона на ввезення збіжжя з України є в національних інтересах Польщі. Польща так чинитиме з усіма продуктами, поки не буде опрацьовано відповідний механізм співпраці з Україною. Про це заявив глава польського уряду Матеуш Моравецький під час відвіда...