Долар бере гору: Банкіри дали прогноз, чого чекати від курсу в січні в Україні

Гривня на початку року почала втрачати позиції, поступаючись долару на міжбанку і в роздробі. Казанчеї банків очікують, що в січні обмінний курс може ще "просісти" - до 27,85-28 гривень/долар. Про це РБК-Україна розповіли в "ОТП Банку" та "Ідея Банку", зазначають Патріоти України.

У найближчі два тижні в "Ідея Банку" очікують курс в коридорі 27,5-28 гривень/долар. У "ОТП Банку" вважають, що січневі котирування по парі гривня/долар будуть в діапазоні 27,45-27,85.

На ринку зараз досить багато гривневої ліквідності після відшкодування ПДВ бізнесу і виплат за держборгом. До того ж активізувалися закупівлі валюти у імпортерів, пояснили експерти.

За словами директора департаменту казначейства "Ідея Банка" Ярослава Кабіна, з перших торгів на міжбанку в новому році були помітні девальваційні очікування учасників ринку.

"Минулого тижня курс наблизився до позначки 27,50 і стараннями НБУ, який вийшов на ринок з продажем валюти, завершився на цьому рівні. Але вже на поточному тижні в середу курс різко виріс до рівня 27,75", - зазначив він.

Як пояснив головний експерт департаменту казначейства і фінансових інститутів "ОТП Банку" Антон Курінний, на початку року завжди є місце сезонному фактору, коли гривня зазвичай слабшає. У цей час багато експортерів не поспішають продавати валюту, в тому числі через період відпусток.

Цього року додалося ще й велике погашення ОВДП, після якого нерезиденти вирішили вийти з паперів і почали купувати інвалюту. Щоб не допустити різких коливань курсу, НБУ на початку року продав близько 100 млн доларів.

Хоча, на думку Курінного, основний тригер на валютному ринку - це все ж новинний фон навколо переговорів РФ і НАТО, а також можливі ескалації на кордоні. Ще один важливий фактор - як і раніше висока вартість енергоресурсів.

"Так як Україна імпортозалежна від цієї продукції, також очікується тиск на гривню через ці фактори", - сказав експерт "ОТП Банку".

Ярослав Кабін пояснив, що великі імпортери енергоносіїв і побутової техніки вже активізували закупівлі валюти, чинячи тиск на курс.

"Також почався період купівлі валюти нерезидентами для виведення дивідендів своїм материнським компаніям. Ці фактори продовжать тиск на гривню найближчим часом. І тільки від політики НБУ залежатиме, на якій позначці зупиниться курс", - сказав він.

Винна війна: Хто з українців не зможе вийти на пенсію в 60 років

понеділок, 3 жовтень 2022, 14:22

Щороку в Україні змінюються вимоги щодо кількості необхідного трудового стажу для призначення пенсії. Так, у 2022 році для виходу на заслужений відпочинок у 60 років потрібно мати від 29 років стажу, у 2023 році - від 30, у 2024 - від 31 тощо. У 2028 р...

Унікальні технології запорожців на експорт? Україна та Туреччина почнуть виробляти авіадвигуни

понеділок, 3 жовтень 2022, 7:12

Компанія Baykar дуже хоче отримати доступ до секретів українських двигунів для своїх безпідотників. Питання лише на яких умовах, щоб не вийшло як з китайцями - 'викачка технологій'. Україна та Туреччина спільно випускатимуть авіадвигуни. Про це у неділ...