Долар чи гривня? Названо найвигіднішу валюту для розміщення на депозитах

Економісти проаналізували прибутковість гривневих та доларових депозитів. Українцям повідомили, в якій валюті вигідніше зберігати заощадження, передають Патріоти України.

Фінансисти очікують підвищення популярності гривневих вкладів на 6-12 місяців, за якими пропонуватимуть максимальні відсоткові ставки. Вони звернули увагу на те, що депозити в національній валюті стають вигіднішими, ніж в американській.

Банкір Дмитро Замотаєв зазначив, що нові збільшені депозитні ставки із середини літа почнуть зменшуватися. Він рекомендує громадянам оформляти довгострокові вклади – на 9 місяців або рік.

Директор департаменту роздрібного бізнесу ГЛОБУС БАНКУ вважає, що у другому кварталі 2023 року гривневі депозити стануть прибутковішими.

Однак НБУ може переглянути підходи щодо розміщення банками коштів на депозитні сертифікати. З цієї причини зараз установи максимально зацікавлені у залученні вкладів терміном від трьох місяців.

"Протягом 2-3 місяців частка гривневих вкладів з розміщенням від 9 до 12 місяців може зрости на 10-15%, і, відповідно, очікується поступове зменшення кількості депозитів до 3 місяців (на 5-6%) та депозитів від 6 до 9 місяців (на 7-8%)", – зазначив Замотаєв.

Нагадаємо, що з четвертого кварталу Нацбанк збирається зменшити облікову ставку, що стане сигналом банківському сектору знизити депозитні ставки.

Заступник голови НБУ Юрій Гелетій зазначив, що середній розмір депозитної ставки залежить від ситуації. Регулятор створює умови для збільшення банками строкових портфелів депозитів у гривні. Для цього установам потрібно забезпечити такий рівень депозитної ставки, який цікавий клієнтам та допоможе захистити їх гривневі заощадження від інфляції

В "Укренерго" готуються до масованих атак Росії взимку - розкрито подробиці

вівторок, 26 вересень 2023, 10:22

У НЕК "Укренерго" посилено готуються до зими, допускаючи різні сценарії розвитку подій у зв'язку із загрозою масованих атак Росії на енергетичні об'єкти України, розповів голова управління компанії Володимир Кудрицький в інтерв'ю "РБК-Україна", передаю...

Кремль навчився обходити санкції щодо експорту нафти: Financial Times розкрив деталі

вівторок, 26 вересень 2023, 9:14

Кремлю вдалося обійти санкції G7, які обмежили максимальну вартість нафти із РФ. Близько двох третин усієї нафти продає без західної страховки, тоді як вартість чорного золота зростає до 100 доларів за барель. Про це повідомляє видання Financial Times,...