Долар летить у прірву: Аналітики розповіли, коли купувати валюту

Курс долара в Україні був знижений до нового мінімуму і продовжує падати. Це пов'язано з тим, вважають аналітики, що нерезиденти заводять валюту в нашу країну і купують українські гривневі облігації перед різдвяними і новорічними святами, передають Патріоти України.

Також, кажуть експерти, це відбувається напередодні нормандської зустрічі 9 грудня, в рамках якої Володимир Зеленський і Володимир Путін обговорять низку важливих питань, що стосуються подальших відносин між Україною і Росією.

Крім того, тривають тристоронні консультації щодо продовження транзиту російського газу, що також впливає на поведінку нерезидентів.

Аналітики відзначають, що в перспективі вплинути на ситуацію на ринку може й те, що рада НБУ визнала неефективною валютно-курсову політику правління Нацбанку. Таким чином, вже незабаром НБУ може почати активніше викуповувати валюту.

Разом з тим, кажуть банкіри і фінансисти, будь-яка зміна курсу валют - вниз або вгору - це завжди погано для економіки держави, адже кожен імпортер або експортер безпосередньо прив'язаний до курсу валют, коли планує фінансовий рік, а будь-які коливання негативно позначаються на показниках підприємства.

Чого ж чекати українцям від курсу долара найближчим часом? Ймовірно, кажуть фахівці, в найближчі дні гривня продовжить висхідний рух. За прогнозами аналітиків, в короткостроковій перспективі українська національна валюта буде прагнути до позначки 23,5-23,7 грн за долар.

Таким чином, українцям можна готуватися до купівлі доларів. Адже поки невідомо, яким буде курс в кінці поточного року і на початку 2020-го. А експерти дуже обережно підходять до прогнозів.

Євро після рекордного росту пішло вниз слідом за доларом: Нацбанк оновив курс гривні на наступний тиждень

субота, 5 грудень 2020, 5:45

Нацбанк зміцнив гривню третій день поспіль, що зумовлено падінням "американця" до більшості міцних валют. Національний банк України на понеділок, 7 грудня, зміцнив курс гривні більш ніж на 1 копійку по відношенню до долара і на 1,5 копійки до євро, заз...

Український "Руслан" доправив до Італії величезну газову турбіну (фото)

п’ятниця, 4 грудень 2020, 23:53

Нова газова турбіна SGT-700 замінить попередню турбіну, і буде забезпечувати енергією аеропорт Мілану і прилеглі об’єкти. Український Ан-124 доставив до аеропорту Мальпенса у Мілані нову турбіну, призначену для електростанції Sea Energia, що постачає е...