Долар на чорному ринку впаде? Економіст пояснив, що зміниться найближчим часом

Вже на наступному тижні ситуація на валютному ринку України зміниться. Експерти прогнозують поступове зменшення цін на продаж валюти в обмінника, проте за однієї умови - ажіотаж серед населення сплине і українці перестануть масово скуповувати вартісні іноземні "папірці", передають Патріоти України.

Як розповів економічний аналітик Олексій Козирєв, розцінки на валюту зараз першочергово залежать від настроїв жителів країни. За його словами, вже до 10 серпня американський долар у переважній кількості банків коштуватиме в межах від 36,57 гривень до 41,50 гривень.

"Платоспроможний попит на валюту в умовах війни та високого рівня інфляції з боку населення все ж залишається обмеженим. І це дещо стримує апетити фінансистів з приводу збільшення цінника з продажу валют", – пояснив він.

Крім того, не менш важливими факторами для змін цін на іноземну валюту є вирішення проблем фінансування дефіциту бюджету та обсяги експорту в інші країни.

Якщо розглянути ситуацію, котра останніми днями спостерігається на чорному ринку України, то прогнози експерта підтверджуються. Зокрема, за даними фінансового порталу "Мінфін", упродовж останнього тижня ситуація на валютному ринку перебуває у спокої. Ціни на американський долар та євро утримують свої минулотижневі позначки.

Так, в останній робочий день тижня, 5 серпня, під час купівлі долар США коштуватиме 39,30 гривень. І ця ціна є рівною учорашнім позначкам. Тим часом продаж заокеанської валюти обійдеться у 39,90 гривень.

Європейська валюта на чорному ринку під час купівлі також у ціні в порівнянні з попереднім днем не змінилася: купівля євро сьогодні обійдеться у 36,60 гривень, водночас продаж вартуватиме 40,30 гривень.

Скільки коштуватиме долар через два роки: ЗМІ дізналися негативний прогноз НБУ

четвер, 11 серпень 2022, 10:50

Найближчі два роки будуть важкими для української економіки. Виросте курс долара - вже в 2023-му він може досягти 45 грн/дол. Про це йдеться в прогнозах Національного банку України та уряду, які потрапили в розпорядження видання Obozrevatel, передають ...

Тарифи на газ в Україні та важка зима: Що чекає на українців під час опалювального сезону

четвер, 11 серпень 2022, 7:28

На українців чекає найскладніший в історії опалювальний сезон, кажуть і прем'єр-міністр Денис Шмигаль, і президент Володимир Зеленський. Імовірно, проблем із наявністю газу не буде, проте загроза російських ракетних ударів по об'єктах комунальної інфра...