Долар обвалиться ще нижче: Названо ключові фактори, які стимулюють зміцнення гривні

П’ятирічні держоблігації України (ОВДП) можуть бути включені в міжнародні індекси, оскільки досягли для цього необхідного критерію - в них інвестори вже вклали 33,9 млрд грн або $1,4 млрд, повідомляє Міністерство фінансів України, передають Патріоти України.

Що це означає

Зазвичай мультинаціональні інвестиційні фонди, пенсійні фонди, страхові компанії вважають за краще вкладати гроші у відомі їм індекси, в які потрапляють обрані цінні папери з точки зору балансу ризику і прибутковості. Такі інституційні інвестори розподіляють свої мультимільярдні інвестиції пропорційно часткам кожного цінного паперу в таких індексах.

Що це означає для України

В Україну потенційно можуть прийти додаткові мільярди в ОВДП, тому що як тільки вони будуть включені, наприклад, в індекс міжнародного інвестбанку JPMorgan Emerging Market Bond Index (EMBI), то інвестори, що інвестують в нього, відразу ж відкривають позицію, тобто купують ці держоблігації України. І без цього іноземні інвестори вже сьогодні вклали в ОВДП більш $3,5 млрд.

На що це вплине

Ще більший приплив валюти продовжить зміцнювати курс гривні, збільшуючи профіцит фінансового рахунку. Зазначу, що вже сьогодні на міжбанку курс гривні оновив п’ятирічний максимум, досягнувши позначки за ціною покупки 24,03 грн / $.

Читайте також:

Україні буде простіше і дешевше позичати гроші для обслуговування поточного держборгу і потреб держбюджету на тлі позитивного кредитного рейтингу B. Прибутковість ОВДП буде знижуватися, слідом за зниженням облікової ставки НБУ. Ставки за депозитами і кредитами теж будуть знижуватися.

В Україні подорожчає інтернет і телебачення: Скільки доведеться платити

понеділок, 27 січень 2020, 7:37

В Україні у 2020 році подорожчають інтернет і телебачення. Пов'язано це з поетапним підвищенням цін від провайдерів, які надають українцям такі послуги, передають Патріоти України. Варто відзначити, що згідно з західними дослідженнями, в Україні чи не ...

Нові кредити і Paypal: Як зміниться фінансовий сектор життя в Україні до 2025 року

понеділок, 27 січень 2020, 6:14

Кредитування населення, фінансова грамотність та безконтактні розрахунки. Що зміниться та як житиме Україна через 5 років, читайте у матеріалі, передають Патріоти України. . Економіка циклічна, а це означає, що як би добре не розвивалися країни, рано ч...