Долар по 43 гривні і вище? Есперт приголомшив прогнозом курсу на вересень

Готівковий курс долара в Україні може істотно зрости вже у вересні - американській валюті загрожує "стрибок" до позначки в 43 гривні. Такий прогноз озвучив сайту "Телеграф" член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин, передають Патріоти України.

За його прогнозом, можливий сценарій реальний у разі прийняття закону про оподаткування купівлі валюти. "Зараз на валютному ринку існує якийсь баланс, при якому попит на валюту більш-менш задовольняється надходженнями від експорту агропродукції та фінансової допомоги від МВФ. Глобально ситуацію змінити може прийняття пропонованого 10%-го податку на купівлю валюти на міжбанку для оплати імпортних поставок", - говорить про головний фактор можливого зростання курсу долара експерт.

Подальшу "арифметику" Пендзин описує наступним чином: податок в 10% збільшує безготівковий курс долара на стільки ж - до 40,2 гривні, що, своєю чергою, робить готівковий курс ще на 10% вище - близько 43 гривень.

"Це тим більше ймовірно, що після введення податку, частина бізнесу явно перейде на покупку готівкового долара, що збільшить попит на нього і зростання розцінок на готівкову заокеанську валюту", - додав він.

Депутати готують підвищення зарплати в Україні - мінімалка 9000 гривень може стати реальністю

неділя, 2 квітень 2023, 7:44

Приймаючи бюджет на 2023 рік, депутати "заморозили" мінімальну зарплату. Було вирішено залишити її на рівні попереднього року. Але, як стало відомо, ситуація може змінитися на краще, і підвищення зарплати таки може відбутися. При цьому вже восени мінім...

В уряді зробили заяву про зникнення грошей з банківських карток: Як вберегти свої заощадження

субота, 1 квітень 2023, 12:28

Банківські картки українців можуть будь-якої хвилини стати здобиччю шахраїв. Останнім часом в Україні почастішали випадки зникнення грошей з банківських карток громадян, передають Патріоти України. Потрібно запам'ятати кілька простих правил і неухильно...