Несподівана відставка голови Національного банку України Якова Смолія викликала потрясіння на валютному ринку. Але опитані сайтом експерти одностайні в тому, що економічних причин для девальвації гривні і зростання курсу долара на сьогодні немає, передають Патріоти України.
Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко запевняє: якби Нацбанк не викуповував на ринку надлишки долара, він би продавався сьогодні мало не по 22 грн.
"Девальвації зараз не може бути взагалі, у нас надлишок валюти. Якщо Нацбанк не буде регулярно викуповувати валюту – а зараз він її викуповує і тим самим стримує ревальвацію, – то курс може ще більше опуститися, до рівня 22-23 грн за долар і нижче. У людей зараз мало грошей, тому вони більше продають валюту, ніж купують. Через карантин дуже мало валюти купують і імпортери. Тому що на сьогоднішній день велика кількість імпортерів або не працюють, або продають старе, а нове не завозять. Знову ж таки, тому що у населення немає грошей і купують зараз мало", – вважає Охріменко.
"Економічних підстав [для девальвації] натепер немає. Склалася така ситуація, що курс не повинен зростати. Через карантин подешевшали імпортні товари, знизився імпорт послуг. Експорт теж впав, але значно меншою мірою. Тому у нас навіть виявилося позитивне сальдо зовнішньої торгівлі", – говорить старший економіст CASE Україна, експерт "Економічної експертної платформи" Володимир Дубровський.
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....
В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...