Долар в Україні може коштувати 22 гривні: Експерт назвав головну умову

Несподівана відставка голови Національного банку України Якова Смолія викликала потрясіння на валютному ринку. Але опитані сайтом експерти одностайні в тому, що економічних причин для девальвації гривні і зростання курсу долара на сьогодні немає, передають Патріоти України.

Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко запевняє: якби Нацбанк не викуповував на ринку надлишки долара, він би продавався сьогодні мало не по 22 грн.

"Девальвації зараз не може бути взагалі, у нас надлишок валюти. Якщо Нацбанк не буде регулярно викуповувати валюту – а зараз він її викуповує і тим самим стримує ревальвацію, – то курс може ще більше опуститися, до рівня 22-23 грн за долар і нижче. У людей зараз мало грошей, тому вони більше продають валюту, ніж купують. Через карантин дуже мало валюти купують і імпортери. Тому що на сьогоднішній день велика кількість імпортерів або не працюють, або продають старе, а нове не завозять. Знову ж таки, тому що у населення немає грошей і купують зараз мало", – вважає Охріменко.

"Економічних підстав [для девальвації] натепер немає. Склалася така ситуація, що курс не повинен зростати. Через карантин подешевшали імпортні товари, знизився імпорт послуг. Експорт теж впав, але значно меншою мірою. Тому у нас навіть виявилося позитивне сальдо зовнішньої торгівлі", – говорить старший економіст CASE Україна, експерт "Економічної експертної платформи" Володимир Дубровський.

Геолог розповів, які шанси мають російські окупанти знайти прісну воду під Азовським морем, щоб напоїти Крим

неділя, 11 квітень 2021, 20:50

в 1960-70 роки в Азові дійсно знаходили запаси підземної прісної води, але це залишкове геологічне явище водообміну, котрий вимивався останні 8-9 тисяч років. Вчений секретар Інституту геологічних наук Національної академії наук України Руслан Гаврилюк...

"Це відповідальний крок": Зеленський анонсував утворення зони вільної торгівлі України з Туреччиною

неділя, 11 квітень 2021, 18:07

Володимир Зеленський обговорив підписання угоди про зону вільної торгівлі та з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом, повідомляють Патріоти України з посиланням на Укрінформ. За його словами, під час обговорення, приділили увагу торгово-економічним ...