Долар в Україні може коштувати 22 гривні: Експерт назвав головну умову

Несподівана відставка голови Національного банку України Якова Смолія викликала потрясіння на валютному ринку. Але опитані сайтом експерти одностайні в тому, що економічних причин для девальвації гривні і зростання курсу долара на сьогодні немає, передають Патріоти України.

Президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко запевняє: якби Нацбанк не викуповував на ринку надлишки долара, він би продавався сьогодні мало не по 22 грн.

"Девальвації зараз не може бути взагалі, у нас надлишок валюти. Якщо Нацбанк не буде регулярно викуповувати валюту – а зараз він її викуповує і тим самим стримує ревальвацію, – то курс може ще більше опуститися, до рівня 22-23 грн за долар і нижче. У людей зараз мало грошей, тому вони більше продають валюту, ніж купують. Через карантин дуже мало валюти купують і імпортери. Тому що на сьогоднішній день велика кількість імпортерів або не працюють, або продають старе, а нове не завозять. Знову ж таки, тому що у населення немає грошей і купують зараз мало", – вважає Охріменко.

"Економічних підстав [для девальвації] натепер немає. Склалася така ситуація, що курс не повинен зростати. Через карантин подешевшали імпортні товари, знизився імпорт послуг. Експорт теж впав, але значно меншою мірою. Тому у нас навіть виявилося позитивне сальдо зовнішньої торгівлі", – говорить старший економіст CASE Україна, експерт "Економічної експертної платформи" Володимир Дубровський.

Хіти тижня. У Якутії знайшли найбільший в історії кольоровий алмаз (фото)

четвер, 13 серпень 2020, 1:00

Вік дорогоцінного каменю, за попередньою оцінкою, становить від 120 до 230 млн років. На півночі Якутії, добули найбільший кольоровий алмаз, коли-небудь видобутий в Росії, кристал вагою 236 карат насиченого жовто-коричневого кольору. Про це повідомляє ...

Застосували космічні технології: Компанія Hyperion презентувала воднево-електричний суперкар

середа, 12 серпень 2020, 23:29

Автомобіль здатний подолати на одній заправці 1635 кілометрів - даний показник в два рази вище, ніж у суперкара Tesla. В XP-1 використовується воднево-електрична силова установка, розроблена провідними світовими компаніями в галузі авіаційної і космічн...