В Україні кожен банк сам встановлює систему моніторингу: фінансові установи дедалі частіше вимагають під час купівлі валюти на велику суму підтвердити джерело доходу. Крім того, українці в деяких банках можуть обирати, за яким курсом купувати долари: міжбанківським або фіксованим курсом фінустанови. Про це йдеться на офіційному сайті НБУ, зазначають Патріоти України.
Зазначимо, що всього існує три курси долара: готівковий у банках та обмінниках, міжбанківський (за таким курсом долари купують банки) та довідковий курс НБУ.
Під час купівлі валюти можна не тільки вибирати той обмінник чи банк, у якому пропонують найбільш вигідний курс, а й змінювати вартість валюти в одній фінансовій установі. Наприклад, у ПриватБанку пропонують купувати долари на суму до 20 тис. доларів в еквіваленті за курсом банку, а якщо сума вища, то за бажанням клієнта валюту можуть продати за міжбанківським курсом. Якщо йдеться про великі суми, різниця може бути суттєвою.
У НБУ пояснюють: кожен банк має право встановлювати процедури перевірки клієнтів. Моніторинг потрібний для того, щоб не допустити через банк відмивати гроші. Прийти в банк із сотнями тисяч гривень та обміняти їх на долари просто так не вдасться. Потрібно буде підтвердити свою особу й довести, що є легальне джерело походження коштів.
Кому не продадуть долари?У всіх інших випадках банки та обмінники зобов'язані продавати валюту, якщо вона є в наявності. Варто зазначити, що у разі ажіотажного попиту банк має право обмежити максимальну суму купівлі валюти.
Падіння цін на нафту і період надлишкової пропозиції, що насувається, можуть створити ідеальну можливість для посилення санкцій щодо російських поставок до такого ступеня, що вони фактично почнуть бити по кишені Кремля, передають Патріоти України з по...
В Україні протягом дії воєнного стану пенсіонери-чорнобильці щомісячно будуть отримувати доплату до пенсії у розмірі 2361 грн. Про це йдеться у проєкті закону № 12000, передають Патріоти України. Зазначається, що відповідно до нового законопроєкту про ...