В Україні кожен банк сам встановлює систему моніторингу: фінансові установи дедалі частіше вимагають під час купівлі валюти на велику суму підтвердити джерело доходу. Крім того, українці в деяких банках можуть обирати, за яким курсом купувати долари: міжбанківським або фіксованим курсом фінустанови. Про це йдеться на офіційному сайті НБУ, зазначають Патріоти України.
Зазначимо, що всього існує три курси долара: готівковий у банках та обмінниках, міжбанківський (за таким курсом долари купують банки) та довідковий курс НБУ.
Під час купівлі валюти можна не тільки вибирати той обмінник чи банк, у якому пропонують найбільш вигідний курс, а й змінювати вартість валюти в одній фінансовій установі. Наприклад, у ПриватБанку пропонують купувати долари на суму до 20 тис. доларів в еквіваленті за курсом банку, а якщо сума вища, то за бажанням клієнта валюту можуть продати за міжбанківським курсом. Якщо йдеться про великі суми, різниця може бути суттєвою.
У НБУ пояснюють: кожен банк має право встановлювати процедури перевірки клієнтів. Моніторинг потрібний для того, щоб не допустити через банк відмивати гроші. Прийти в банк із сотнями тисяч гривень та обміняти їх на долари просто так не вдасться. Потрібно буде підтвердити свою особу й довести, що є легальне джерело походження коштів.
Кому не продадуть долари?У всіх інших випадках банки та обмінники зобов'язані продавати валюту, якщо вона є в наявності. Варто зазначити, що у разі ажіотажного попиту банк має право обмежити максимальну суму купівлі валюти.
Команда Трампа жорстко продавлює новий договір, який передбачає, що у власності США буде 100% майбутнього фонду, який наповнюватиметься грошима з українських мінералів і нафти. Адміністрація президента США увечері в п’ятницю надіслала Києву нову версію...
Зять прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана Іштван Тіборц нібито веде переговори про купівлю російського представництва австрійської групи Raiffeisen (RBI). Про це 21 лютого повідомило видання Der Standard, передають Патріоти України. Як пише видання...