Україна через блокаду кордону польськими фермерами лише за лютий 2024 року недоотримала 7,7 млрд грн - суму порівнянну із вартістю 385 тис. FPV-дронів. Ці кошти мали потрапити до державного бюджету та бути повністю спрямовані на фінансування безпеки та оборони, як і інші митні надходження. Тобто блокада підриває спроможність України фінансувати армію. передають Патріоти України.
Цифра міститься у звіті Тимчасової слідчої комісії (ТСК) Верховної Ради України з питань економічної безпеки. Документ оприлюднив перший заступник голови парламентського комітету з фінансів, податкової та митної політикиЯрослав Железняк ("Голос").
Загалом порівняно з січнем-2024 сума митних у лютому знизилася на 7,5 млрд. Показник становив 39,8 млрд грн. "Зниження митних платежів у лютому 2024 року в основному обумовлено відновленням з 9 лютого блокування польськими протестувальниками автомобільних шляхів під'їзду до пунктів пропуску на кордоні. Розрахункові недонадходження митних платежів – 7,7 млрд грн", – йдеться у документі.У звіті пояснюється, що основним джерелом наповнення держбюджету від митних платежів є податок на додану вартість (ПДВ) із товарів, що ввозяться. Цей "ввізний" ПДВ повністю зараховується до загального фонду держбюджету, тобто у повному обсязі спрямовується на забезпечення обороноздатності держави. З 2024 року акцизний податок також повністю спрямовується до загального фонду держбюджету.
"Мита – загальний фонд держбюджету за єдиним винятком. Таким чином, блокування кордону негативно впливає не лише на ділову активність бізнесу, а й звужує можливості фінансування оборони України внаслідок недонадходження митних платежів", – зазначено в результатах аналізу.
На початку березня було також озвучено загальні цифри збитків України від блокади кордону. За весь час польських протестів, з листопаді-2023, за словами посла України в Польщі Василя Зварича, країна втратила від польської блокади кордону 500 млн. доларів, або близько 19 млрд грн.
Це завдає серйозного удару не лише українській економіці, а й обороні країни, а отже, також загрожує і безпеці Польщі, зазначив Зварич. Така ситуація вигідна виключно країні-агресору Росії, а тому польським фермерам настав час перестати піддаватися пропаганді та нарешті розблокувати кордон.
В Україні суттєво здорожчали курячі яйця. На початку квітня вони коштують у середньому 76,4 грн/десяток, що одразу на 9% вище, ніж місяцем раніше. За рік ціна зросла набагато більше – одразу на 30%. Про це повідомляє Ukrainian Agribusiness Club. Зазнач...
Довгий час Німеччина залишалася лідером серед країн Європейського Союзу за кількістю заяв про надання притулку. Але за три місяці цього року ця країна поступилась першим місцем одразу двом державам. Про це пише німецьке видання Welt am Sonntag з посила...