Дорожче за імпортні банани: Стало відомо, чому подорожчали українські яблука

Ціна на яблука зростає саме в дорозі до полиць магазинів.

Українські яблука в цьому році виявилися дорожчими, ніж імпортні банани. До того ж в країні – дефіцит якісних яблук. Через квітневі морози загинула майже половина яблуневого цвіту. В результаті якщо в минулому році оптова ціна від фермера становила 7-8 грн за кілограм, то зараз яблука відпускають по 10-12 грн, передають Патріоти України з посиланням на Сьогодні.

У жовтні на деревах все ще дозрівають соковиті фрукти. І хоча гілки рясніють, херсонські фермери скаржаться на неврожай. У цьому сезоні в Херсонській області зібрали 5 000 тонн яблук – це наполовину менше, ніж в минулому році.

Але найбільше садівників засмучує ціна, яку встановлюють перекупники. “Якщо працювати безпосередньо з магазинами, то вони нам пропонують такі умови… Платять за товар через місяць, а то й через два. Фактично збивають ціну і свої 2-3 гривні накидають, щоб заробити”, – розповідає директор агрофірми Олександр Ощипок.

Тобто, фермер за свою роботу недоотримує гроші, а споживач їх переплачує.

Ціна на яблука зростає саме в дорозі до полиць магазинів. І якщо за кілограм “Семеренко” фермер просить 12 гривень, в столичних супермаркетах цей сорт продають мало не втричі дорожче.

Забути про дешевий вітчизняний продукт: Українським фермерам стає невигідним вирощування цукрових буряків

субота, 28 листопад 2020, 10:05

Зміна клімату в Україні на більш посушливий змушує аграріїв переглядати перелік культур для вирощування. Зачепило це і цукрову галузь. «Минулого року посіяли 16 га буряка, а зібрали порядку 1,5 тисяч тонн у фізичній вазі. Цього року 23 га, а зібрали у...

Хіти тижня. США приготували нові "санкції з пекла": Журналіст пояснив, як Росію знищать фінансово

субота, 28 листопад 2020, 4:00

Після інавгурації Джо Байдена як президента США у Росії почнуться величезні проблеми. Як пише в блозі оглядач НВ Іван Яковина, відразу після початку президентства Байдена у США введуть так звані "санкції з пекла" - DAASKA (Закон про захист американсько...