Доставка газу, опалення, холодна вода та світло: Як зміняться тарифи з 1 грудня і хто заплатить більше

З 1 грудня населення може побачити нові суми у платіжках. Насамперед це стосується тарифів на газ та його доставку. Плату за опалення, воду та електроенергію було обіцяно не підвищувати до кінця опалювального сезону, але їхня вартість об'єктивно зростає, і перегляду розцінок не уникнути, зазначають Патріоти України.

У грудні місячні тарифи на газ у ряду постачальників впритул наблизилися до 40 грн за кубометр. Наприклад, «ТАС Енергія» виставила на грудень тариф 38,35 грн за куб. Загалом помітна тенденція, що газопостачальні компанії поступово відмовляються від місячних тарифів і спонукають споживачів до укладання контракту на рік. У річних тарифах блакитне паливо пропонують переважно по 7,99−9,99 грн/кубометр, а найнижча ціна становить 7,79 грн/куб. (постачальник «Енерджі Трейд Груп»).

Вартість доставки газу з 1 грудня сильно залежить від регіону і може коливатися від 0,372 грн/кубометр у Києві до 2,148 грн/кубометр у Харкові, Миколаєві, Івано-Франківську, Тернополі. В середньому тариф на доставку у більшості областей становить 1,9−2,1 грн/кубометр.

Тарифи на електроенергію з 1 грудня не змінились. В силі залишаються затверджені у жовтні розцінки: 1,44 грн/кВт-година для тих, хто використовує до 250 кВт-год на місяць. Якщо лічильник «накрутив» більше за ліміт, електроенергія оплачується за тарифом 1,68/кВт-год.

Тарифи на опалення, відповідно до меморандуму між регіональною владою та Кабміном, зафіксовані до кінця опалювального сезону. Для тих, хто використовує в будинку електроопалення, цього сезону не діє колишня пільга на обсяг до 3000 кВт-год на місяць — платити доведеться на загальних підставах.

Тарифи на холодну воду та водовідведення у грудні зафіксовані на тому ж рівні, що минулого місяця. Вирішено, що до питання перегляду тарифів водоканали повернуться навесні. На відміну від населення водоканали платять за електроенергію за промисловими цінами, а у виробництві холодної води витрати на електроенергію становлять понад 50%.

Можна в алетках і онлайн: Федоров пояснив, як українцям купувати ліки за "тисячу Зеленського"

середа, 19 січень 2022, 16:23

Українці віком від 60 років зможуть купувати ліки у аптеках або онлайн в рамках програми "єПідтримка". Про це під час брифінгу Міністерства цифрової трансформації та Міністерства економіки повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, перед...

З архіву ПУ. Морські тварини почуваються, як вдома: Води Дніпра страждають від рідкісного, але катастрофічного явища

середа, 19 січень 2022, 13:00

На жаль, тільки у спогадах класиків Дніпро залишився "широким" і "могутнім". "Тільки у спогадах класиків Дніпро залишився "широким" і "могутнім". Річку, перегородивши дамбами, убили, позбавивши природної течії. Так, у каскаді Дніпровських водосховищ за...