Досить оптимістично: Український бізнес дав новий прогноз курсу долара на рік

У порівнянні з попередніми кварталами девальваційні очікування бізнесу покращилися.

Керівники українських підприємств очікують середнє значення обмінного курсу через 12 місяців на рівні 27,43 грн/долар. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на Ділові очікування підприємств України від Національного банку за IV квартал 2019 року.

Таким чином, у порівнянні з попередніми кварталами девальваційні очікування бізнесу покращилися. У I кварталі 2019 року керівники підприємств чекали курс на рівні 29,32 грн/долар, в II кварталі - на рівні 28,82 грн/долар, в III кварталі - 27,96 грн/долар.

Істотно зросла частка респондентів, що очікує, що обмінний курс в наступні 12 місяців не перевищить 27,00 грн/долар - до 44,1% (у III кварталі 2019 року - 32,3%). Крім того, 18,3% респондентів вважають, що обмінний курс не перевищить 26,00 грн/долар.

Чергове опитування НБУ було проведено з 4 грудня 2019 року до 3 січня 2020 року серед керівників 697 підприємств. Опитування репрезентативне за основними видами та напрямами діяльності, розмірами підприємств з кількістю працівників.


Нагадаємо, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства планує переглянути макропрогноз на 2020 рік, в якому курс гривні до долара зафіксований на рівні 27 грн/долар. Мінекономіки прогнозує, що курс буде більш міцним.

"Люди, які планують трохи "розбагатіти" від продажу паю, по факту всі ці кошти можуть віддати на сплату комуналки", - нардеп

понеділок, 17 лютий 2020, 14:55

У разі можливого прийняття законопроекту про обіг земель, при діючий системі нарахування субсидій, власники паїв, які вирішать їх продати і отримають відповідний дохід, втратять право на отримання субсидій. Про це під час погоджувальної ради парламенту...

"Фермери будуть по 10 років судитися, щоб повернути свою ділянку землі": Експерт вказав на серйозну проблему з ринком землі в Україні (відео)

понеділок, 17 лютий 2020, 7:49

Україна не готова до запуску вільного ринку землі, оскільки фермери не зможуть захистити своє право власності на земельні ділянки. Таку думку висловив в ефірі ObozTV бізнесмен і експерт з економічних питань Денис Долинський, коментуючи земельну реформу...