У січні 2026 року на Одещині запрацює новий стратегічний завод з виробництва харчової та технічної солі, який зможе забезпечити половину потреб українського ринку. Про це повідомив Укрінформ з посиланням на пресслужбу НПП "Куяльницький", передають Патріоти України.
Будує завод ТОВ "Чорноморський солезавод". У проєкт було вкладено 2,8 млн доларів, залучених через програму кредитування "5-7-9%".
Зазначається, що нове підприємство зможе виробляти до 15 тисяч тонн солі на місяць. Нажаль цей проект не покриє всього дефіциту країни. Однак це лише один проект з низки що в розробці. Значущі поклади є в Карпатах та деяких інших регіонах України. Для порівняння, "Артемсіль" свого часу виробляла понад 100 тисяч тонн на місяць, що робило Україну одним з найбільш потужних експортерів цієї продукції у Європі. При цьому українці щороку споживають приблизно 450 тисяч тонн харчової солі (близько 37 тонн на місяць).
Будівництво на Одещині розпочалося минулого року і наразі перебуває на завершальній стадії. Допомагають у цьому фахівці легендарного українського підприємства із Соледару.
"За допомогою фахівців з "Артемсолі" та турецької компанії Salt Plus ми створюємо перший в Україні завод з виробництва солі в промислових масштабах. Це дозволить покрити понад 50% потреб ринку солі України", – цитує видання співзасновника підприємства Віталія Руденка.
Загалом в Україні налічується 10,2 мільйона пенсіонерів. При цьому понад 60 тисяч людей в Україні щомісячно отримують пенсію, яка є нижчою за прожитковий мінімум для непрацездатних, зокрема пенсіонерів. Про це свідчать дані Пенсійного фонду, пише РБК-У...
Законодавство України чітко визначає, з якого віку підлітки можуть бути офіційно працевлаштовані, а також встановлює перелік обов’язкових умов для їхньої безпеки, передають Патріоти України з посиланням на Державну службу зайнятості. За загальним прав...