
Нові санкції США унеможливлять завершення будівництва "Північного потоку-2". Документ з новими обмеженнями вже опублікували сенатори. Про це заявили в прес-службі "Нафтогазу".
"Сьогодні сенатори США Тед Круз, Джин Шагін, Рон Джонсон, Джон Баррассо та Том Коттон подали новий санкційний законопроект “Про уточнення до Закону "Про захист європейської енергетичної безпеки"”. Розроблений представниками республіканської та демократичної партій, документ унеможливить завершення будівництва газопроводу "Північний потік-2", – повідомили в компанії.
Пропонується ввести санкції проти:

Цей законопроект – продовженням прийнятого в минулому році в контексті річного оборонного бюджету США Закону "Про захист європейської енергетичної безпеки" (PEESA – the Protecting Europe 's Energy Security Act), яким були введені санкції, спрямовані проти використання судів для глибоководної укладання трубопроводів з метою будівництва "Північного потоку-2".
"Як і в процесі ухвалення PEESA в 2019 році, Нафтогаз зміг надати представникам Конгресу та ключовим особам в адміністрації президента Трампа важливу інформацію про спроможність Росії завершити Північний потік 2, зокрема стосовно російських трубоукладальний суден Академік Черський та Фортуна", – пишуть в" Нафтогазі ".
"Північний потік-2" піде в обхід транзитних держав — України, Білорусі, Польщі та інших східноєвропейських країн — через виключні економічні зони й територіальні води Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини.
Проєкт оцінюють у 9,5 млрд євро. Його реалізує "Газпром" в альянсі з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell, Wintershall. Вони взяли на себе зобов'язання профінансувати "Північний потік-2" сумарно на 50%, тобто на 950 мільйонів євро кожен. "Газпром" надасть другу половину коштів — 4,75 млрд євро.
Ціни на нафту марки Brent впали більш ніж на 1% до найнижчого рівня за майже чотири місяці. Вартість чорного золота продовжує падати на тлі того, що все більше нафтових танкерів готуються вийти з Ормузької протоки, передають Патріоти України з посиланн...
Московський нафтопереробний завод Газпром нефти, який двічі потрапив під удари безпілотників у червні, не зможе відновити роботу найближчим часом. Про це повідомляє Reuters з посиланням на два джерела, знайомі з планами підприємства, передають Патріоти...