Доведеться сидіти в темряві? Українців попередили про можливі віялові відключення світла незалежно від бажання Кабміну

З початком опалювального сезону в Україні не виключені віялові відключення електроенергії, хоча в Міненерго і заявляють, що питання добровільного або примусового обмеження споживання електроенергії на порядку денному не стоять, передають Патріоти України.

Проте опитані ВВС енергоексперти відзначають, що віялові відключення можуть відбутися незалежно від бажання уряду. Причиною тому, каже експерт з енергетичних питань Ольга Кошарна, можуть стати нестача вугілля і, відповідно, неможливість підключати ТЕС на піках споживання електроенергії.

А президент Dixi Group Олена Павленко переконана, що вимальовується ще одна «червона лінія» цього опалювального сезону, а саме проблеми в стабільній роботі АЕС. У зв'язку з цим Україна може вдатися навіть до імпорту електроенергії з Білорусі або Росії.

ЄС готується зняти частину санкцій з Росії, але обмежити ціни на нафту: У Politico дізналися про деталі 8-го пакету

середа, 28 вересень 2022, 17:55

Європейська комісія (ЄК) 28 вересня запропонує послам ЄС запровадити у новому восьмому санкційному пакеті обмеження цін на російську нафту, а також обговорить стелю цін на газ. При цьому ЄС має намір пом'якшити деякі санкції проти Росії, передають Патр...

"Північні потоки" померли назавжди? У Німеччині припускають, що труби вже не полагодять

середа, 28 вересень 2022, 16:58

Три труби російського газопроводу "Північний потік" і не введений в експлуатацію "Північний потік-2" можуть залишитися назавжди непридатними для використання після витоків газу в Балтійському морі. Західні країни називають це актом саботажу з боку РФ, ...