Доведеться віддавати останнє? Тариф на доставку газу ризикує серйозно зрости, у Міненерго назвали причину

Запуск російського газопроводу "Північний потік-2", обидві нитки якого вже почали заповнювати газом, і припинення транзиту газу через Україну позначиться на ціні за доставку "блакитного палива". Про це в ефірі телеканалу "1+1" заявила радниця міністра енергетики України Лана Зеркаль, передають Патріоти України.

Чиновниця зазначила, що на даний момент українська газотранспортна система працює як єдиний комплекс. Якщо через неї не буде транзиту, то утримувати систему будуть українські споживачі. І це, природно, негайно відбивається на ціні доставки. Тобто в квитанціях за розподіл газу ціна значно зросте. Інший варіант - різницю покриватиме держава. Чи то пак все одно з бюджету за рахунок податків, які платять українці.

Крім того, Зеркаль уточнила, що дана ситуація може статися, якщо українська ГТС взагалі не буде працювати на транспортування газу в Європу. Але Україна без газу не залишається навіть після запуску "Північного потоку-2", підсумувала чиновниця.

Угорщина шантажує ЄС через Росію: Україна припускає, що з трубою "Дружба" може щось трапитися

четвер, 26 травень 2022, 18:22

Угорщина продовжує шантажувати Євросоюз та блокує запуск нафтового ембарго щодо Росії. Однак в України є важіль, за допомогою якого можна чинити тиск на Будапешт. Нафта на територію угорської держави надходить через нафтопровід Дружба, і з однією з нит...

Українців чекає подорожчання опалення: "Нафтогаз" планує підняти ціну газу в 3 рази

четвер, 26 травень 2022, 17:28

Компанія "Нафтогаз Трейдинг" в рамках трирічних договорів планує в Україні підвищити ціни на газ для підприємств теплової комунальної енергетики більш ніж в 3 рази - до 29,392 тис.грн/тис. куб. м (з ПДВ). Про це з посиланням на джерело на ринку газу і ...