Доведеться затягнути паски! Ціни на газ для українців відрізняються в рази: Кому доведеться платити 31 грн за кожен куб

Постачальники газу оприлюднили тарифи для населення в жовтні. За річною вартістю ціна становить від 7,8 до 14,9 грн, за місячною - 31 грн, зазначають Патріоти України.

Найвищі тарифи (річні) у "Херсонрегіонгазі" – 14,9 грн за куб, "Чернівецькій обласній енергопостачальній компанії" і "Херсонській обласній енергопостачальній компанії" – 13,5 грн за куб. м, ідеться на сайтах постачальників.

При цьому найнижчі тарифи в "Агросинтез Трейдинг" – 7,8 грн за куб. м, "Євода Трейд" КП "Луцькводоканал" – 7,88 грн, "Уманьгаз Збут" – 7,89 грн і НАК "Нафтогаз України" – 7,96 грн. Уточнимо, що доставки газу в регіональних компаній (облгазах) різняться. Насамперед вона залежить від тарифів на доставку.

Хто встановлює ціни на газ?

В Україні працює ринок газу: постачальники самі встановлюють тарифи на блакитне паливо. Разом із тим низка постачальників домовилася з Кабміном: вони отримують дешеве блакитне паливо у "Нафтогазу" і перепродують його населенню за тарифом, який у середньому становить близько 8 грн.

До речі, ціна газу в Україні на відкритому оптовому ринку формується на основі біржових котирувань "УЕБ" ("Українська енергетична біржа") щодо конкретного місячного ресурсу. Для населення ціна за кубометр газу в країні формується на основі ринкових цін щомісяця, або в межах гарантованої вартості, а також залежить від тарифів на транспортування, і торгових націнок компаній-постачальників.

Собівартість газу в Україні, як заявляв віцепрем'єр-міністр, міністр економіки Олексій Любченко, становить не більше ніж 3 грн за куб. Ідеться саме про газ українського видобутку.

Афганістан вже запропонував... родзинки: Росія може почати міняти свою нафту на продукти

п’ятниця, 19 серпень 2022, 13:53

На шостому місяці повномасштабного російського вторгнення в Україну Афганістан заявив про бажання закуповувати у Росії товари та нафтопродукти за бартерною схемою. Про це заявив глава Мінпромторгу Афганістану Нуріддін Азізі. Про це повідомляє агентство...

В Україні знижуватимуться реальні зарплати: У НБУ розповіли, хто залишиться затребуваним

п’ятниця, 19 серпень 2022, 11:15

В Україні до кінця року рівень безробіття повільно знижуватиметься, тоді як реальний розмір зарплат (з урахуванням інфляції) скорочуватиметься. Затребуваними у майбутньому будуть фахівці, які задіяні у логістиці та відновленні інфраструктури. Про це йд...