Доведеться затягнути паски: Українські підприємства зробили заяву щодо зростання цін на молокопродукти

В Україні може початись неконтрольоване зростання цін на молочні продукти. Такий сценарій стане цілком реальним, якщо більшість вітчизняних молокозаводів зупиняться. Тоді товарну нішу, яку вони заповнювали своєю продукцією, заповнять імпортні молокопродукти. А імпортери зможуть встановлювати на них таку ціну, як їм заманеться. Про такий, цілком ймовірний, розвиток подій попереджає Спілка молочних підприємств України, передають Патріоти України.

Нині в Україні нелегко усім підприємствам виробничої галузі. Одні з тих, хто найбільше потерпає від перебоїв з електроенергією, ускладнення та подорожчання логістики, а також від скорочення сировинної бази, – підприємства молочної галузі.

Багато молокопереробних підприємств опинилися на гран закриття. А тим часом, замість того, аби бити на сполох через занепад потужної аграрної галузі, влада заохочує заспокійливі публікації в ЗМІ. У багатьох медіа-ресурсах "розганяють" думку про те, що нічого страшного в закритті вітчизняних підприємств немає, і що пересічного споживача це має турбувати найменше.

"Навіть якщо українцям буде недостатньо продукції вітчизняного виробництва, то альтернативою стане імпорт, для прикладу, з дружньої Польщі. Тому в будь-якому випадку ми не залишимось без таких важливих продуктів, які особливо необхідні для здоров'я і розвитку організму дітей", цитують у Спілці один ЗМІ.

"Якщо зупинка певних виробництв все ж станеться та продукцію не можна буде замінити аналогом від інших національних постачальників, мережі зроблять все можливе, щоб не допустити дефіциту товару, зокрема й постачанням власного імпорту", - перегукується з ним інший новинний ресурс.

Спілка підприємств молочної галузі вважає таку тональність публікацій неприпустимою. Адже саме тепер, під час війни, українські споживачі більше переорієнтувались на вітчизняного виробника. Зокрема, обсяг продукції вітчизняних молокопереробних підприємств у закупках українців за 2022 рік зріс на 32% порівняно до 2021 року.

"Очевидно, наші споживачі краще за ідеологів "покращення за рахунок імпорту" розуміють наслідки скорочення власного виробництва харчової продукції: за тимчасовим вирішенням проблеми дефіциту на ринку настане протверезіння - коли можливість вибору зникне, а за цим, як відомо, почнеться ціновий диктат, якому нічого буде протиставити", - наголошують у Спілці.

Проте, скорочення вітчизняного виробництва не лише дасть зелене світло монополістам, але й призведе до скорочення зарплат, податкових надходжень, валютної виручки, а також до збільшення чисельності безробітних.

Отже, у Спілці молочних підприємств закликають уряд вжити термінових заходів для порятунку однієї зі стратегічних харчових галузей

Будуть проблеми: Нардеп розповів про індексацію пенсій у березні

п’ятниця, 22 листопад 2024, 23:40

Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...

Кілька категорій: Стало відомо, хто ще від 1 січня отримає надбавку до зарплати

п’ятниця, 22 листопад 2024, 12:30

Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....