Дожили... Українці все більше споживають російської картоплі, митниця наводить сумну статистику

Україна почала стрімко переходити на споживання російської картоплі. Про це стало відомо зі свіжих даних з Державної митної служби, , зазначають Патріоти України.

Імпорт картоплі з країни-агресорки почав стрімко зростати торік, коли в Україні повністю змінилася влада – президент, Верховна Рада та уряд.
У січні-жовтні, за даними митниці, до України завезли цього товару більш ніж на $55 млн. Для порівняння, у 2018-му річний показник імпорту цієї продукції був на рівні $3,13 млн. А у 2015-му – взагалі $1,3 млн. Тобто за останні декілька років імпорт зріс у десятки разів.
Це відбувається попри те, що Україна сама вирощує картоплю у декілька разів більше, ніж українці здатні спожити. Так, за підрахунками експертів, українських ринок картоплі складає 5-6 млн тонн на рік. Тоді як, наприклад, у 2020 році внутрішній урожай прогнозувався на рівні 20 млн тонн. Проте імпорт це не спиняє, адже деякі країни відверто демпінгують, та пропонують картоплю дешевшу за українську.
Детальний аналіз даних митниці, показує, що картоплю з Росії активно почали завозити лише у жовтні минулого року. А далі такий імпорт почав набирати оберти. І якщо у жовтні частка російської картоплі була в імпорті на рівні 3,7%, то в грудні вона сягнула майже 20%.
Велика частка імпорт з Білорусі також має своє пояснення. Ще минулого року економіст інвестиційного департаменту ФАО, продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, Андрій Ярмак стверджував, що частина російської картоплі потрапляє в Україну саме через Білорусь.
«Фактично, Білорусь використовується Російською Федерацією як шлях для безмитного ввезення на територію України широкого кола товарів, в тому числі й картоплі... Така схема дає можливість уникнути торговельних обмежень, які існують безпосередньо між Україною та РФ», – так пояснював ситуацію Сергій Симоненко, директор «Вимал», – українською компанії, яка займається виробництвом картопляного крохмалю.
Нагадаємо, що за останніми даними в Україні подешевшала картопля на 10%.

"Дрова ніхто не скасовував": Садовий закликав готуватися до найскладнішого опалювального сезону

середа, 17 серпень 2022, 11:28

Опалювальний сезон 2022-2023 буде одним із найскладніших в Україні і громадяни мають бути готові до можливої відсутності постачання тепла чи газопостачання. Про це заявив мер Львова Андрій Садовий у відеозверненні, опублікованому на сайті Львівської мі...

Хто не хоче працювати у дві зміни – дають пів зарплати: в РФ оборонні підприємства переводять на цілодобовий режим, - журналіст

середа, 17 серпень 2022, 8:48

У зв'язку з тим, що війна в Україні триває й окупаційній армії РФ потрібна військова техніка та інше озброєння, керівництво країни-агресора почало проводити "промислову мобілізацію" компаній та підприємств оборонного комплексу, передають Патріоти Украї...