Майбутній опалювальний сезон в Україні очікується одним з найскладніших. Свої корективи внесла війна, а також те, що багато будинків і комунікацій в різних регіонах виявилися зруйновані (газова інфраструктура і теплотраси), передають Патріоти України.
На сьогодні українців хвилює нагальне питання - чи будуть взимку поставки газу для опалення і чи не будуть відключати батареї. Тому логічним виглядає питання громадян про те, яка найбільш прийнятна і економічно обгрунтована альтернатива газу.
Серед найбільш реальних альтернатив розглядаються відразу кілька варіантів: від вугілля і брикетів, до пелетів і дров. Але і тут також є проблеми військового і ринкового характеру. По-перше, через війну частина території України, в тому числі і ліси залишаються заміновані. Це позначається на роботі лісгоспів.
Фахівці відзначають, що ще рік тому тонна пелет обійшлася б покупцеві в 2,5-3 тисячі гривень. У зимовий період 2021/2022 ціни варіювалася на рівні 5-6 тисяч, а на сьогодні продавці виставляють ціни за тонну пелет більше 12 тисяч.
Для того, щоб зрозуміти енергоефективність такого виду палива, необхідно пам'ятати, що для заміщення тисячі кубометрів газу буде потрібно близько 3 тонн пелет.
Відзначимо, що багато хто продовжує використовувати вугілля, як джерело отримання тепла в домоволодіннях. На сьогодні є широкий спектр пропозицій вугілля на ринку. Ціна перевалила за 10 тисяч гривень за тонну і коливається в районі 11-13 тисяч. До того ж не забудьте додати вартість доставки, в залежності від відстані може скласти до 2,5 тисяч. Разом з тим експерти звертають увагу на те, топити вугіллям невигідно. Опалення умовного приміщення в 100 квадратних метрів може перевищити 50 тисяч гривень, а газом не більше 10 тисяч.
Напевно, дрова в українців є найбільш популярним матеріалом для опалення. Нерідко запаси дров починають робити ще задовго до опалювального сезону. Разом з тим врахуємо, що з початком війни в країні істотно зменшилася вирубка деревини. Варто не забувати про те, що найбільш довго в грубці будуть горіти береза, бук і дуб. Разом з тим від використання хвойних в якості матеріалу для опалення краще відмовитися. Ціни різняться від сорту і виду дров. В Інтернеті можна знайти пропозиції дров ціною не більше 600 гривень за кубометр. У той же час на ринку вартість кубометра дров може стрибнути і вище 2 тисяч гривень.
Брикети є одним з найбільш поширених видів опалювального сировини. Не зайве нагадати, що паливні брикети подібні пеллетам, проте вони принципово розрізняються способом виробництв. Процес виготовлення пелет трудомісткий і тривалий, на відміну від виробництва брикетів. Твердопаливний матеріал у вигляді брикетів більш теплоємний, ніж дрова чи вугілля (тонна брикетів замінить три кубометра дров). Ціна за брикети різниця в залежності від типу матеріалу і може становити від 5 до 15 тисяч гривень за тонну.
Польські фермери розпочали нову акцію протесту на кордоні з Україною. Заблоковано пункт пропуску Медика-Шегині для вантажівок, повідомляють RFM24 і Державна прикордонна служба України (ДПСУ) у суботу, 23 листопада, передають Патріоти України. "Вантажів...
Великі відсоткові ставки в банках Росії змусили російських підприємців шукати гроші у сусідніх державах. "Сбербанк" запропонував російським компаніям брати кредити в Білорусі, де працює дочірній банк. Про це пише The Moscow Times, передають Патріоти Ук...