Дрова або пелети: Яке опалення дешевше в Україні і як заощадити

Майбутній опалювальний сезон в Україні очікується одним з найскладніших. Свої корективи внесла війна, а також те, що багато будинків і комунікацій в різних регіонах виявилися зруйновані (газова інфраструктура і теплотраси), передають Патріоти України.

На сьогодні українців хвилює нагальне питання - чи будуть взимку поставки газу для опалення і чи не будуть відключати батареї. Тому логічним виглядає питання громадян про те, яка найбільш прийнятна і економічно обгрунтована альтернатива газу.

Серед найбільш реальних альтернатив розглядаються відразу кілька варіантів: від вугілля і брикетів, до пелетів і дров. Але і тут також є проблеми військового і ринкового характеру. По-перше, через війну частина території України, в тому числі і ліси залишаються заміновані. Це позначається на роботі лісгоспів.

Пелети

Фахівці відзначають, що ще рік тому тонна пелет обійшлася б покупцеві в 2,5-3 тисячі гривень. У зимовий період 2021/2022 ціни варіювалася на рівні 5-6 тисяч, а на сьогодні продавці виставляють ціни за тонну пелет більше 12 тисяч.

Для того, щоб зрозуміти енергоефективність такого виду палива, необхідно пам'ятати, що для заміщення тисячі кубометрів газу буде потрібно близько 3 тонн пелет.

Вугілля

Відзначимо, що багато хто продовжує використовувати вугілля, як джерело отримання тепла в домоволодіннях. На сьогодні є широкий спектр пропозицій вугілля на ринку. Ціна перевалила за 10 тисяч гривень за тонну і коливається в районі 11-13 тисяч. До того ж не забудьте додати вартість доставки, в залежності від відстані може скласти до 2,5 тисяч. Разом з тим експерти звертають увагу на те, топити вугіллям невигідно. Опалення умовного приміщення в 100 квадратних метрів може перевищити 50 тисяч гривень, а газом не більше 10 тисяч.

Дрова

Напевно, дрова в українців є найбільш популярним матеріалом для опалення. Нерідко запаси дров починають робити ще задовго до опалювального сезону. Разом з тим врахуємо, що з початком війни в країні істотно зменшилася вирубка деревини. Варто не забувати про те, що найбільш довго в грубці будуть горіти береза, бук і дуб. Разом з тим від використання хвойних в якості матеріалу для опалення краще відмовитися. Ціни різняться від сорту і виду дров. В Інтернеті можна знайти пропозиції дров ціною не більше 600 гривень за кубометр. У той же час на ринку вартість кубометра дров може стрибнути і вище 2 тисяч гривень.

Брикет

Брикети є одним з найбільш поширених видів опалювального сировини. Не зайве нагадати, що паливні брикети подібні пеллетам, проте вони принципово розрізняються способом виробництв. Процес виготовлення пелет трудомісткий і тривалий, на відміну від виробництва брикетів. Твердопаливний матеріал у вигляді брикетів більш теплоємний, ніж дрова чи вугілля (тонна брикетів замінить три кубометра дров). Ціна за брикети різниця в залежності від типу матеріалу і може становити від 5 до 15 тисяч гривень за тонну.

В Україні рекордно подорожчали овочі: Стало відомо, що буде з цінами найближчим часом

вівторок, 28 березень 2023, 18:59

Овочі в Україні рекордно подорожчали навесні 2023 року. Стало відомо, що буде з цінами найближчим часом, передають Патріоти України. Міністр аграрної політики та продовольства Тарас Висоцький проаналізував ситуацію, що виникла на ринку овочів. Наголоше...

Українці втратять частину пенсії через низьку зарплату під час війни: У ПФУ порадили, як вчинити

вівторок, 28 березень 2023, 16:50

Через війну багатьом українцям зменшили зарплату, а також не завжди зароблене виплачують вчасно. Звісно, що і ЄСВ, який відраховують на майбутню пенсію, також став нижчим, передають Патріоти України. Отже й розрахункова пенсія буде меншою через падіння...