Другий уряд Зеленського вирішив підзаробити на електроенергії з Росії

Замість того щоб скасувати торгівлю профіцитної для РФ енергії, уряд Шмигаля обклав її даниною. Адже Москві вигідно на піках навантаження скидувати надлишкову електрику навіть задарма, щоб непереотяжувати баланс російської мережі.

З 1 квітня на імпорт електроенергії та всіх видів вугілля з Росії запровадили додаткові мита, зазначають Патріоти України.

Додаткове мито становитиме 65% від митної вартості вугілля або електроенергії. Зміни почнуть діяти з 1 квітня 2020-го. Відповідне рішення на засіданні уряду 18 березня ухвалив Кабмін.

Щоправда нові мита можуть не впливати на імпорт антрацитного та коксівного вугілля для виробництва електроенергії та для використання у металургійній промисловості. На засіданні уряду таке рішення з доопрацюванням протягом трьох днів підтримали усі присутні міністри.

Україна від імпорту електроенергії з РФ відмовилася 2015-го. Вперше відновила постачання ресурсу у жовтні 2019-го. Російську електрику на українському ринку почали продавати "на добу наперед". Однією з перших її купила компанія "Дніпроазот". Вона ходить до групи "Приват" Ігоря Коломойського. Водночас загальна частка імпортної російської електоренергії становить менше 1%.

Піти на пенсію достроково реально: Ось що для цього потрібно

середа, 24 червень 2026, 15:12

У той час як українським пенсіонерам Кабмін обіцяє мінімальну пенсію в 3357 гривень у 2029 році, деякі пенсіонери можуть піти на відпочинок достроково. Щоправда за дотримання низки умов, передають Патріоти України. Як повідомили у Головному управлінні ...

Трафік нафти розблаковано: ООН починає масштабну евакуацію 600 суден з Перської затоки

середа, 24 червень 2026, 13:12

ООН запускає масштабну операцію з евакуації сотень іноземних суден та тисяч моряків, які застрягли у Перській затоці через бойові дії. Міжнародна морська організація вже отримала необхідні гарантії безпеки від ключових гравців регіону для розблокування...