
Одне з хімічних підприємств в Іркутській області РФ потребує рекультивації, без якої може відбутися глобальна екологічна катастрофа, порівнянна з аварією на ЧАЕС. Йдеться про підприємство "Усольехимпром", яке виробляє хлор та інші речовини, повідомляють Патріоти України із посиланням на агентство "РИА Новости".
За словами глави Росприроднагляду, власники викачали з нього все можливе і залишили напризволяще. Зокрема, підприємству потрібно демеркуризація через сильне забруднення ртуттю. "В корпусах заводу зберігаються ємності з хімічно небезпечними речовинами, частина з них знаходиться під тиском. Що там - ніхто не знає. У свердловини, з яких колись вибрали сольовий розчин, закачали нафтовідходи. Поруч тече Ангара, і зрозуміло, якщо таку свердловину прорве, річка буде забруднена. Фактично, це територія екологічної катастрофи. Потрібно діяти вже зараз, інакше ми отримаємо такий "екологічний Чорнобиль", - пояснила глава наглядового відомства Світлана Радіонова.
Ціни на нафту марки Brent впали більш ніж на 1% до найнижчого рівня за майже чотири місяці. Вартість чорного золота продовжує падати на тлі того, що все більше нафтових танкерів готуються вийти з Ормузької протоки, передають Патріоти України з посиланн...
Московський нафтопереробний завод Газпром нефти, який двічі потрапив під удари безпілотників у червні, не зможе відновити роботу найближчим часом. Про це повідомляє Reuters з посиланням на два джерела, знайомі з планами підприємства, передають Патріоти...