Дуже небезпечне підприємство: Росію попередили про загрозу "другого Чорнобиля"

На заводі в Іркутській області може статися глобальна екологічна катастрофа.

Одне з хімічних підприємств в Іркутській області РФ потребує рекультивації, без якої може відбутися глобальна екологічна катастрофа, порівнянна з аварією на ЧАЕС. Йдеться про підприємство "Усольехимпром", яке виробляє хлор та інші речовини, повідомляють Патріоти України із посиланням на агентство "РИА Новости".

За словами глави Росприроднагляду, власники викачали з нього все можливе і залишили напризволяще. Зокрема, підприємству потрібно демеркуризація через сильне забруднення ртуттю. "В корпусах заводу зберігаються ємності з хімічно небезпечними речовинами, частина з них знаходиться під тиском. Що там - ніхто не знає. У свердловини, з яких колись вибрали сольовий розчин, закачали нафтовідходи. Поруч тече Ангара, і зрозуміло, якщо таку свердловину прорве, річка буде забруднена. Фактично, це територія екологічної катастрофи. Потрібно діяти вже зараз, інакше ми отримаємо такий "екологічний Чорнобиль", - пояснила глава наглядового відомства Світлана Радіонова.

Підіграють Путіну: Стало відомо, яка країна допомагає Росії обходити нафтові санкції

п’ятниця, 26 червень 2026, 19:50

Турецькі судноплавні компанії стали одним із головних інструментів, які допомагають Росії обходити західні санкції на експорт нафти. Саме Туреччина перетворилася на ключовий логістичний центр російського «тіньового флоту», передають Патріоти України із...

Паливний колапс у Росії набирає обертів - бензин продають лімітами, АЗС не витримують навантаження

п’ятниця, 26 червень 2026, 18:48

У Росії загострюється паливна криза, яка охопила десятки регіонів. Водії змушені займати черги на автозаправках ще з раннього ранку, а в багатьох областях запроваджуються суворі обмеження на продаж пального, передають Патріоти України. За повідомленням...