Дуже перспективна зона розвитку: Турки побудують на Одещині вітряну електростанцію за 100 мільйонів євро

Турецька компанія має намір побудувати в Одеській області вітряну електростанцію (ВЕС) за 100 млн євро. Меморандум про співпрацю між Одеською облрадою, ТОВ «Овід Норс» і турецькою компанією «Гюріш Холдинг Анонім Ширкеті» був підписаний 8 жовтня, повідомляють Патріоти України з посиланням на Електровісті.

Компанія готує документи для проєкту будівництва ВЕС на території Овідіопольської сільради однойменного району. Планується, що ВЕС буде сумарною потужністю близько 66 МВт, а сума інвестицій складе близько 100 млн євро.

В. о. глави ООДА Світлана Шаталова під час підписання меморандуму зазначила, що робить це з великим задоволенням і сподівається, що надалі спільно з турецькими колегами буде реалізовано ще багато проєктів, які дадуть безпечну та екологічну енергію.

«Дякую адміністрації за велику підтримку. Ми вже побудували й успішно запустили в роботу першу станцію. Вона дуже надійна та екологічна. Тому я дуже радий, що ми зможемо побудувати ще одну в Овідіопольському районі», – заявив представник турецької компанії Ілхан Йилмаз. Він додав, що на території України це буде вже третій об’єкт холдингу.

Два тижні тому відбулося відкриття першої побудованої компанією ВЕС в Овідіопольському районі. Вона є найпотужнішою в області (загальна встановлена потужність – 32МВт.) Район був обраний не випадково, протягом чотирьох років там проводилися виміри сили та швидкості вітру, які виявилися найбільш підходящими для роботи ВЕС.

Відзначимо, що середньодобова потужність споживання в Одеській області складає близько 800 мегават.

Удар "нижче пояса": Чи чекати нищівного обвалу долара, - експерти

понеділок, 18 листопад 2019, 8:30

Перша половина листопада виявилася в цілому успішною для гривні на валютному ринку. За період з 1 до 15 листопада долар на міжбанку впав майже на 55 копійок - з 24,68/24,72 до 24,135/24,165 гривень. Обмінники знизили курс продажу готівкового долара з б...

В Україні різко злетіли ціни на газ: Нові тарифи по областях (інфографіка)

понеділок, 18 листопад 2019, 8:15

В Україні в листопаді злетіли ціни на газ: зростання тарифів склало в середньому 12,57%. Про це повідомляється на сайті Консультаційного центру для населення, передають Патріоти України. Зокрема, найбільшу роздрібну ціну за газ платитимуть споживачі М...