Національний банк України повідомив, що зростання курсу гривні зумовлене появою нових фундаментальних факторів, які визначають пропозицію валюти на ринку, передають Патріоти України.
Насамперед йдеться про стійкий приплив коштів нерезидентів у гривневий державний борг, повідомляє пресслужба регулятора.
"Макрофінансова стабілізація в Україні, цьогорічна масштабна лібералізація руху капіталу, створення зручної інфраструктури завдяки "лінку" із Clearstream, а також поточні тенденції на глобальному фінансовому ринку сприяли поглибленню інтеграції України у міжнародні ринки капіталу”, – заявив заступник голови НБУ Олег Чурій.
За його словами, інтерес нерезидентів до гривневих ОВДП (облігації внутрішньої державної позики) має не спекулятивний характер – в український держборг вкладають кошти поважні інституційні інвестори.
“Їх приваблюють не лише високі відсоткові ставки, а й комфортне інвестиційне середовище. Тому активне входження нерезидентів в український держборг – це вже не ситуативний тренд, а новий фундаментальний чинник, який визначає і визначатиме надалі ситуацію на валютному ринку", – додав Чурій.
Інший новий фундаментальний фактор, який став визначальним для ситуації на валютному ринку зараз – це рекордне зростання врожайності зернових в Україні.
За попередніми оцінками, цього року зафіксовано найвищу врожайність пшениці та ячменю в Україні з початку 2000-х.
"Це означає, що надходження від експорту рекордного врожаю, які продовжують підживлювати пропозицію валюти, є не сезонним чинником, викликаним виключно сприятливими погодними умовами, а й результатом дії нового чинника, який матиме довгостроковий ефект на ситуацію на валютному ринку", – резюмував Чурій.
Розмір мінімальної пенсії в Україні, що становить 2361 гривню, одностайно вважають недостатньою. Однак позиція про розмір її підвищення є не такою єдиною. Так, у Кабміні готові збільшити її із січня 2026 року на 203 гривні, а в парламенті вважають, що ...
Багато вже сказано про залежність нинішньої влади від «аплодисментів». Тобто, широкого суспільного схвалення. І особисто Зеленський, і його оточення впродовж своєї сценічної кар’єри звикли до статусу «улюбленців», «народних героїв», «суспільних авторит...