Два фактори: У НБУ пояснили, що відбувається з курсом долара і чого чекати далі

Національний банк України повідомив, що зростання курсу гривні зумовлене появою нових фундаментальних факторів, які визначають пропозицію валюти на ринку, передають Патріоти України.

Насамперед йдеться про стійкий приплив коштів нерезидентів у гривневий державний борг, повідомляє пресслужба регулятора.

"Макрофінансова стабілізація в Україні, цьогорічна масштабна лібералізація руху капіталу, створення зручної інфраструктури завдяки "лінку" із Clearstream, а також поточні тенденції на глобальному фінансовому ринку сприяли поглибленню інтеграції України у міжнародні ринки капіталу”, – заявив заступник голови НБУ Олег Чурій.

За його словами, інтерес нерезидентів до гривневих ОВДП (облігації внутрішньої державної позики) має не спекулятивний характер – в український держборг вкладають кошти поважні інституційні інвестори.

“Їх приваблюють не лише високі відсоткові ставки, а й комфортне інвестиційне середовище. Тому активне входження нерезидентів в український держборг – це вже не ситуативний тренд, а новий фундаментальний чинник, який визначає і визначатиме надалі ситуацію на валютному ринку", – додав Чурій.

Інший новий фундаментальний фактор, який став визначальним для ситуації на валютному ринку зараз – це рекордне зростання врожайності зернових в Україні.

За попередніми оцінками, цього року зафіксовано найвищу врожайність пшениці та ячменю в Україні з початку 2000-х.

"Це означає, що надходження від експорту рекордного врожаю, які продовжують підживлювати пропозицію валюти, є не сезонним чинником, викликаним виключно сприятливими погодними умовами, а й результатом дії нового чинника, який матиме довгостроковий ефект на ситуацію на валютному ринку", – резюмував Чурій.

Субсидії на оренду житла 2025: Українцям пояснили, хто з ВПО і за яких умов може отримати допомогу

четвер, 15 травень 2025, 17:50

Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...

Перевірте, чи ваша у списку! ТОП-5 професій, які зникнуть в Україні до 2030 року

четвер, 15 травень 2025, 11:42

Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...