Двох вже замало: Українці отримуватимуть три платіжки за газ

За газ приходитимуть три платіжки

В Україні будуть надходити три платіжки за газ. Окрім вартості самого блакитного палива і плати за транспортування, також доведеться платити і за обслуговування внутрішньобудинкових мереж. Останній тариф обіцяють зробити дещо меншим, ніж чинна абонплата (платіж за транспортування), зазначають Патріоти України.

Про це заявив глава Бюро комплексного аналізу та прогнозування Сергій Дяченко. За його словами, найвигідніше буде передати внутрішньобудинкові мережі на баланс облгазам, які вже мають необхідних для роботи фахівців. Але доплачувати газовикам усе одно доведеться. Адже раніше обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж було закладено в тариф ЖЕКу, а газовики за це грошей не отримували.

"Роботи там трохи, ділянки невеликі, – каже Дяченко. – Якщо цим будуть займатися спеціально створені компанії – вони проситимуть занадто багато. Краще, щоб ці ділянки продовжили брати на себе оператори мереж. Вартість обслуговування внутрішньобудинкових мереж облгазами буде залежати від будинку: висотка – це одна ситуація, хрущовка – інша. Але цифри не повинні бути великими. Якщо порівняти з транспортуванням газу – обслуговування має коштувати набагато дешевше".

За словами Дяченка, близько 10 років тому від облгазів пробували відокремлювати організації, які брали на баланс внутрішньобудинкові мережі і займалися ними. Подібна організація існувала, наприклад, у Харкові. Але тоді ідея провалилася.

"Передача на баланс – це непростий процес, але його необхідно пройти. Газ сам по собі – річ небезпечна. І коли є "безгоспні" частини газової труби – це недобре", – підсумував Сергій Дяченко.

В Україні злетять ціни на електроенергію: Експерти розповіли, як це відіб'ється на інфляції

середа, 4 серпень 2021, 9:56

Подорожчання електроенергії для бізнесу призведе до свого роду ланцюгової реакції. Про це в інтерв'ю «Фактам» заявив директор ТОВ «Волиньелектросбит» (Група Tolk) Дмитро Іванов, передають Патріоти України. «Давайте оцінимо частку вартості електроенергі...

100 гривень за літр: Коли в Україні злетить ціна на соняшникову олію і чого чекати далі

середа, 4 серпень 2021, 8:56

Ціна на рослинну олію в Україні набагато вище, ніж в європейських країнах. Вітчизняні підприємства виробляють понад 5,5 мільйона тонн соняшникової олії, хоча українці вживають всього 6%. Решта – йде на експорт, йдеться в сюжеті "Сьогодні", передають Па...