
В Україні будуть надходити три платіжки за газ. Окрім вартості самого блакитного палива і плати за транспортування, також доведеться платити і за обслуговування внутрішньобудинкових мереж. Останній тариф обіцяють зробити дещо меншим, ніж чинна абонплата (платіж за транспортування), зазначають Патріоти України.
Про це заявив глава Бюро комплексного аналізу та прогнозування Сергій Дяченко. За його словами, найвигідніше буде передати внутрішньобудинкові мережі на баланс облгазам, які вже мають необхідних для роботи фахівців. Але доплачувати газовикам усе одно доведеться. Адже раніше обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж було закладено в тариф ЖЕКу, а газовики за це грошей не отримували.
"Роботи там трохи, ділянки невеликі, – каже Дяченко. – Якщо цим будуть займатися спеціально створені компанії – вони проситимуть занадто багато. Краще, щоб ці ділянки продовжили брати на себе оператори мереж. Вартість обслуговування внутрішньобудинкових мереж облгазами буде залежати від будинку: висотка – це одна ситуація, хрущовка – інша. Але цифри не повинні бути великими. Якщо порівняти з транспортуванням газу – обслуговування має коштувати набагато дешевше".
"Передача на баланс – це непростий процес, але його необхідно пройти. Газ сам по собі – річ небезпечна. І коли є "безгоспні" частини газової труби – це недобре", – підсумував Сергій Дяченко.
Російські регіони охопила масштабна паливна криза. На місцевих заправках шикуються величезні черги, а на багатьох АЗС бензин взагалі зник із продажу, передають Патріоти України з посиланням на Telegram-канал ASTRA. За інформацією видання, в Липецькій о...
Українці за кордоном можуть оформити пенсію дистанційно - але лише за однієї умови, про яку знають не всі. Про це у відповіді на запит РБК-Україна розповіла заступниця голови правління Пенсійного фонду України Тетяна Король, передають Патріоти України....