Двох вже замало: Українці отримуватимуть три платіжки за газ

За газ приходитимуть три платіжки

В Україні будуть надходити три платіжки за газ. Окрім вартості самого блакитного палива і плати за транспортування, також доведеться платити і за обслуговування внутрішньобудинкових мереж. Останній тариф обіцяють зробити дещо меншим, ніж чинна абонплата (платіж за транспортування), зазначають Патріоти України.

Про це заявив глава Бюро комплексного аналізу та прогнозування Сергій Дяченко. За його словами, найвигідніше буде передати внутрішньобудинкові мережі на баланс облгазам, які вже мають необхідних для роботи фахівців. Але доплачувати газовикам усе одно доведеться. Адже раніше обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж було закладено в тариф ЖЕКу, а газовики за це грошей не отримували.

"Роботи там трохи, ділянки невеликі, – каже Дяченко. – Якщо цим будуть займатися спеціально створені компанії – вони проситимуть занадто багато. Краще, щоб ці ділянки продовжили брати на себе оператори мереж. Вартість обслуговування внутрішньобудинкових мереж облгазами буде залежати від будинку: висотка – це одна ситуація, хрущовка – інша. Але цифри не повинні бути великими. Якщо порівняти з транспортуванням газу – обслуговування має коштувати набагато дешевше".

За словами Дяченка, близько 10 років тому від облгазів пробували відокремлювати організації, які брали на баланс внутрішньобудинкові мережі і займалися ними. Подібна організація існувала, наприклад, у Харкові. Але тоді ідея провалилася.

"Передача на баланс – це непростий процес, але його необхідно пройти. Газ сам по собі – річ небезпечна. І коли є "безгоспні" частини газової труби – це недобре", – підсумував Сергій Дяченко.

Українці вже зараз можуть платити за електроенергію вдвічі менше: Що потрібно зробити

неділя, 25 вересень 2022, 9:25

В Україні ті сім'ї, які встановили двозонні лічильники, можуть у нічний період платити за електроенергію вдвічі менше. Це дозволить значно скоротити витрати на комуналку, передають Патріоти України. . Вартість електроенергії не зміниться (останнього ...

Хто має право в умовах воєнного стану достроково вийти на пенсію за віком: Юристи пояснили алгоритм

неділя, 25 вересень 2022, 8:44

До фахівців "Юридичного порадника для ВПО" звернулася 58-річна переселенка з Харкова. За місяць до того її звільнили за скороченням штату. У новинах жінка читала, що зараз багатьом дозволяють достроково піти на пенсію. Чи так це і що для цього потрібно...