Диво та й годі: Вченим вдалося створити прозору і надміцну деревину

Новий матеріал може замінити в будівництві пластик та скло

Група шведських вчених з Королівського технологічного інституту в Стокгольмі винайшла новий вид матеріалу яку можна використовувати в будівництві споруд з низьким рівнем споживання енергії. Деревина може змінити пластик або скло завдяки своїм властивостям, зазначають Патріоти України.

Прозора деревина не тільки володіє високою щільністю і прозорістю, а й здатна зберігати і виділяти тепло, відзначають дослідники. "Ми створили багатофункціональний матеріал - він може дуже добре передавати світло, а також накопичувати енергію", - зазначила професор КТИ Селін Монтанари.

Фахівці видалили з деревини сполуку лігнін, яка й робить деревину міцною та надає їй характерний колір. Залишки вони просочили акрилом, який відштовхує воду і заповнює пори. Це допомогло зберегти структуру деревини, відновило її міцність і вдосконалили оптичні властивості.

На другому етапі вчені змішали акрил з іншим речовиною, званим поліетиленгліколем, який добре проникає в деревину.

"Він володіє дивовижною особливістю: при нагріванні поглинає енергію і плавиться, а при зниженні температури твердне, виділяючи накопичене тепло. Таким чином деревина поступово стає прозорою. Отриманий матеріал, можна застосовувати в різних областях, наприклад, в будівництві для підвищення енергоефективності будівель", повідомляють вчені.

Такий спосіб отримання прозорої деревини є екологічно чистим. Він зменшує потребу в матеріалах на основі нафти і призводить до скорочення викидів в атмосферу вуглекислого газу.


Поспішайте купувати: Долар опустився ще більше - свіжий курс валют

середа, 23 жовтень 2019, 8:57

В Україні курс долара в середу, 23 жовтня, опустився на 9 копійок, передають Патріоти України. Зокрема, середній курс гривні до американської валюти в продажу був встановлений на рівні 25,01 грн/$, свідчать дані банківських установ. Водночас середній к...

Китайська експансія: Як фермери з КНР освоюють російський Далекий Східт (фото)

середа, 23 жовтень 2019, 7:10

Незважаючи на російсько-китайське зближення останніх років, жителі Далекого Сходу як і раніше називають стратегію КНР щодо сусідніх територій "експансією". Щоб оцінити реальні масштаби китайського присутності на Росії, кореспонденти Бі-бі-сі проаналізу...