Диво та й годі: Вченим вдалося створити прозору і надміцну деревину

Новий матеріал може замінити в будівництві пластик та скло

Група шведських вчених з Королівського технологічного інституту в Стокгольмі винайшла новий вид матеріалу яку можна використовувати в будівництві споруд з низьким рівнем споживання енергії. Деревина може змінити пластик або скло завдяки своїм властивостям, зазначають Патріоти України.

Прозора деревина не тільки володіє високою щільністю і прозорістю, а й здатна зберігати і виділяти тепло, відзначають дослідники. "Ми створили багатофункціональний матеріал - він може дуже добре передавати світло, а також накопичувати енергію", - зазначила професор КТИ Селін Монтанари.

Фахівці видалили з деревини сполуку лігнін, яка й робить деревину міцною та надає їй характерний колір. Залишки вони просочили акрилом, який відштовхує воду і заповнює пори. Це допомогло зберегти структуру деревини, відновило її міцність і вдосконалили оптичні властивості.

На другому етапі вчені змішали акрил з іншим речовиною, званим поліетиленгліколем, який добре проникає в деревину.

"Він володіє дивовижною особливістю: при нагріванні поглинає енергію і плавиться, а при зниженні температури твердне, виділяючи накопичене тепло. Таким чином деревина поступово стає прозорою. Отриманий матеріал, можна застосовувати в різних областях, наприклад, в будівництві для підвищення енергоефективності будівель", повідомляють вчені.

Такий спосіб отримання прозорої деревини є екологічно чистим. Він зменшує потребу в матеріалах на основі нафти і призводить до скорочення викидів в атмосферу вуглекислого газу.


Дефолт скасовується: Україна та МВФ домовилися про нову програму на $4 000 000 000, - ОПУ

неділя, 8 грудень 2019, 7:39

Ця звістка, крім суто економічного фактору, покликана підсилити і позиції України на переговорах у Парижі в "нормандському форматі", 9 грудня. "Я запевнила президента у готовності МВФ підтримати політичний план влади для макроекономічної стабільності т...

У Європі запустили у виробництво китайського конкурента Tesla Model Y

неділя, 8 грудень 2019, 7:10

Компанія Aiways випустила перші зразки електричних кросоверів U5 для європейського ринку на своєму заводі у Китаї. Судячи з інформації, офіційний запуск на ринок Aiways U5 в Європі запланований на квітень 2020 року, передають Патріоти України з посилан...