Диво та й годі: Вченим вдалося створити прозору і надміцну деревину

Новий матеріал може замінити в будівництві пластик та скло

Група шведських вчених з Королівського технологічного інституту в Стокгольмі винайшла новий вид матеріалу яку можна використовувати в будівництві споруд з низьким рівнем споживання енергії. Деревина може змінити пластик або скло завдяки своїм властивостям, зазначають Патріоти України.

Прозора деревина не тільки володіє високою щільністю і прозорістю, а й здатна зберігати і виділяти тепло, відзначають дослідники. "Ми створили багатофункціональний матеріал - він може дуже добре передавати світло, а також накопичувати енергію", - зазначила професор КТИ Селін Монтанари.

Фахівці видалили з деревини сполуку лігнін, яка й робить деревину міцною та надає їй характерний колір. Залишки вони просочили акрилом, який відштовхує воду і заповнює пори. Це допомогло зберегти структуру деревини, відновило її міцність і вдосконалили оптичні властивості.

На другому етапі вчені змішали акрил з іншим речовиною, званим поліетиленгліколем, який добре проникає в деревину.

"Він володіє дивовижною особливістю: при нагріванні поглинає енергію і плавиться, а при зниженні температури твердне, виділяючи накопичене тепло. Таким чином деревина поступово стає прозорою. Отриманий матеріал, можна застосовувати в різних областях, наприклад, в будівництві для підвищення енергоефективності будівель", повідомляють вчені.

Такий спосіб отримання прозорої деревини є екологічно чистим. Він зменшує потребу в матеріалах на основі нафти і призводить до скорочення викидів в атмосферу вуглекислого газу.


Фінські вчені додумалися, як виділяти золото зі старих мобільників за допомогою грибів

середа, 12 серпень 2020, 7:10

Цим способом фінські вчені змогли виділити зі смартфона до 80% золота, використаного колись для створення пристрою.. Саме таке завдання поставили перед собою фінські вчені дослідницького центру VIT. Ними розроблено оригінальний біологічний спосіб добу...

Нова енергія: У 2023 році з'явиться перший літак на воднево-електричних двигунах

середа, 12 серпень 2020, 6:10

Замість авіагасу - паливні елементи. Перша серія льотних випробувань електричного літака, зробленого на базі турбогвинтового легкого літака бізнес-класу Piper Malibu Mirage, проводилася в аеропорту Кренфілда (Великобританія) 22-25 червня 2020 року, бул...