Диво та й годі: Вченим вдалося створити прозору і надміцну деревину

Новий матеріал може замінити в будівництві пластик та скло

Група шведських вчених з Королівського технологічного інституту в Стокгольмі винайшла новий вид матеріалу яку можна використовувати в будівництві споруд з низьким рівнем споживання енергії. Деревина може змінити пластик або скло завдяки своїм властивостям, зазначають Патріоти України.

Прозора деревина не тільки володіє високою щільністю і прозорістю, а й здатна зберігати і виділяти тепло, відзначають дослідники. "Ми створили багатофункціональний матеріал - він може дуже добре передавати світло, а також накопичувати енергію", - зазначила професор КТИ Селін Монтанари.

Фахівці видалили з деревини сполуку лігнін, яка й робить деревину міцною та надає їй характерний колір. Залишки вони просочили акрилом, який відштовхує воду і заповнює пори. Це допомогло зберегти структуру деревини, відновило її міцність і вдосконалили оптичні властивості.

На другому етапі вчені змішали акрил з іншим речовиною, званим поліетиленгліколем, який добре проникає в деревину.

"Він володіє дивовижною особливістю: при нагріванні поглинає енергію і плавиться, а при зниженні температури твердне, виділяючи накопичене тепло. Таким чином деревина поступово стає прозорою. Отриманий матеріал, можна застосовувати в різних областях, наприклад, в будівництві для підвищення енергоефективності будівель", повідомляють вчені.

Такий спосіб отримання прозорої деревини є екологічно чистим. Він зменшує потребу в матеріалах на основі нафти і призводить до скорочення викидів в атмосферу вуглекислого газу.


"Як може президент таке говорити?": Зеленський в Давосі фактично пообіцяв інвесторам, що в Україні на них чекатиме корупція, - Чорновол

п’ятниця, 24 січень 2020, 23:51

Насправді інвестори, можливо, хотіли б єдиного закону та його виконання для усіх без винятку, а не особисту "няню". Фактично президент Володимир Зеленський в Давосі пообіцяв потенційним інвесторам корупцію в Україні. Про це сказала депутат України VIII...

Коломойський вчергове відірвав шмат: Герус добився зняття питання про заборону імпорту електроенергії з РФ

п’ятниця, 24 січень 2020, 23:39

Національна комісія, яка повинна бути незалежним органом, сьогодні виявилась політично вмотивованою. Колишній представник президента Володимира Зеленського в Кабінеті Міністрів України Андрій Герус домігся зняття питання про заборону імпорту електроене...