Посилення санкцій США проти Росії призвело до різкого падіння доходів її нафтогазової галузі. Так, за підсумками лютого-2025, бюджет РФ отримав від нафтогазових компаній на 18% менше податків, ніж у тому ж місяці роком раніше, передають Патріоти України.
"За підсумками лютого скарбниця отримала 771,3 млрд рублів (360,56 млрд грн за актуальним курсом НБУ. – Ред.). У грошовому вираженні уряд недорахувався 156 млрд рублів (72,92 млрд грн. – Ред.) порівняно із сумою, отриманої у лютому-2024, та 18 млрд рублів (8,41 млрд грн. – Ред.) порівняно з січнем-2025", – розповіли росЗМІ.
При цьому наголошується: падіння цін на російську нафту – сорт Urals наприкінці лютого коштував близько 58 доларів за барель, тоді як до проєкту бюджету закладено 69,7 долара – стає великою проблемою для бюджету Росії. Адже:
"Через падіння цін на нафту до кінця року бюджет може недоотримати доходи в розмірі до 1% ВВП. ... Через "прощальні" санкції Байдена російська економіка може позбутися від 10% до 20% валютної виручки за продаж нафти, або 10-20 млрд доларів", – резюмували аналітики.
Нагадаємо: наприкінці свого президентського терміну Джо Байден запровадив санкції проти нафтового сектора економіки РФ. До "чорного списку" потрапили понад 30 найбільших нафтовидобувних та нафтопереробних компаній.
Також американським компаніям було заборонено надавати послуги з видобутку нафти біля Росії. Зокрема, експортувати або реекспортувати послуги в галузі видобутку нафти, у тому числі їх продаж побічно, із США будь-якій особі, яка перебуває в Росії.
Українські пенсіонери, які виїхали з окупованої території або залишились на ній, мають подати заяву в ПФУ про те, що вони не отримують пенсію в РФ. Це можна зробити особисто в відділенні ПФУ, або ж на Порталі ПФУ до 31 грудня 2025-го. Про це йдеться в...
Якщо найбільш населена країна світу і одна з головних економічних потуг планети досягне успіху у цій царині, енергетичний ринок, перш за все нафтогазовий, відчує це на власних перспективах. Азіатські країни, такі як Індія, вважають за краще впроваджува...