Гривня тримає курс на зміцнення: попри різкий стрибок долара та євро перед самим Новим роком, у першій половині 2020-ого національна валюта знову дорожчатиме – такий прогноз озвучив прем'єр Олексій Гончарук. З такими очікуваннями погоджуються і незалежні експерти, які мають власні застереження, зазначають Патріоти України.
Та самі експортери від міцної гривні й зазнали збитків. Аграрії, які сіяли, коли долар коштував 27 гривень, продавали врожай вже за курсом 24. Так само 10-15% заробітку втратили металурги, харчовики, недоотримала будівельна галузь, адже житло здорожчало у валюті на та самі 15%. Та ще й утворилась 2-мільярдна діра в бюджеті, а уряд отримав проблеми з виплатами.
Однак це не триватиме вічно. Платою за зміцнення грошей може стати ефект пружини: несподівано різке падіння національної валюти. "Іноземці завели сюди 4,5 мільярди доларів, але це спекулянти: вони прийшли, вони заробили 30-40% річних, гривня зміцніла, відсоткові ставки впали. Вони дивляться: ну, все, час іти. І тільки питання, коли вони почнуть іти. Це почнеться влітку, а може, й раніше. І ми отримаємо миттєве, різке ослаблення гривні", - вважає Найман. Та принаймні у найближчі місяці експерти потрясінь не очікують. І кажуть, що раніше, ніж пружина вистрелить, можемо побачити долар і по 22 гривні.
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...