Економіка України впаде на третину, ціни зростуть: НБУ оновив прогнози з урахуванням війни, що затягнулася

Падіння економіки України в 2022 році становитиме 32%. Економіка повернеться до помірного зростання у 2023-2024 рр. та відновлюватиметься темпами на рівні 4-5% на рік. Інфляція становитиме близько 30% за підсумками цього року, 2023-го сповільниться до 21%, а 2024-го - до 10%, передають Патріоти України.

Таких показників вдасться досягти, якщо ризики безпеки суттєво знизяться до середини 2023 року. Про це йдеться в оновленому макропрогнозі Національного банку України (НБУ).

"Економічна активність уже поступово пожвавлюється після глибокого спаду на початку повномасштабної війни, насамперед завдяки звільненню українських земель, адаптації бізнесу до нових умов та роботі "зернового коридору". Закладене в прогноз ослаблення ризиків безпеки із середини 2023 року стане ключовим фактором майбутнього відновлення економіки", – зазначили у Нацбанку.

Що стосується зростання цін, то в НБУ зазначають, що навіть 30% інфляція – це досить помірний показник в умовах наймасштабнішої війни в Європі з часів Другої світової. Для порівняння, інфляція в Туреччині, де ведуться бойові дії, досягла 80%.

На фактичні показники впливатиме перебіг військових дій, визнають економісти. Крім того, буде важливим вплив й інших ризиків, зокрема, у сферах енергетики та державних фінансів. Ще одним важливим фактором залишиться співпраця з міжнародними партнерами.

"Якщо термін повномасштабної війни буде тривалішим, довше зберігатимуться пригнічений попит, низькі інвестиції та логістичні обмеження для експорту. У таких умовах відновлення української економіки буде слабшим, а інфляція – вищою, ніж очікується зараз", – попередили в НБУ.

В Україні кардинально трансформується ринок праці: До чого готуватись

понеділок, 25 вересень 2023, 8:26

Ринок праці в Україні кардинально трансформується після демобілізації. Українські захисники, ветерани будуть однією з найчисельніших груп, при цьому на свої попередні місця роботи, як показує практика, вони, найімовірніше, не повернуться, передають Па...

В Україні перерахують усі пенсії: Кому додадуть тисячі та який графік підвищення

понеділок, 25 вересень 2023, 7:24

В Україні 2024-го не лише підвищать мінімальну пенсію, але також проведуть індексацію для всіх пенсіонерів. Індексація відбудеться за новими правилами, проте її деталі досі не розкрито. При цьому, ймовірно, в результаті введення нових правил розмір інд...