Наразі на прилавках українських магазинів та ринків продаються переважно імпортні кавуни з Туреччини й Болгарії. Ягоди з вітчизняних полів на прилавках з'являться в серпні. Втім, кавуни дешевими не будуть. Про це розповів в ефірі "Суспільне Спротив" виконавчий директор "Економічного дискусійного клубу" Олег Пендзин, передають Патріоти України.
"Десь до десяти гривень більше, ніж ціна минулого року. Хочу зазначити, що ще не сезон. Сезон буде в серпні. Тоді і кавуні, і дині здешевшають. Зараз різниця у ціні між кавуном і динею становить 30-40 грн за кілограм. Тижнів за два-три ціни знизяться на 5-7 гривень. На жаль, херсонського кавуна за 10 грн за кілограм ми скоро не побачимо", - сказав економіст.
Цього року, як і торік, більшість кавунів будуть ввезені з-за кордону. Тоді як раніше імпорт цих ягід становив лише 10%. За словами експерта, через наслідки підриву Каховської ГЕС "у найближчі роки точно з Херсонщини ми кавунів не побачимо".
Тим часом фермери почали активніше вирощувати кавуни на Миколаївщині та Одещині. Крім того, вирощування почали практикувати в центральних регіонах, у Рівненській та Закарпатській областях.
"Проблема в тому, що там трохи інакший температурний режим, ніж на півдні України, і там недостатньо сонця", - наголошує Пендзин.
Президент Володимир Зеленський обіцяв, що всі зарплати і пенсії в Україні будуть виплачені згідно із законом, уряд має на це гроші. Крім того, у березні 2025 року буде проведено індексацію пенсій, що частково компенсує зростання споживчих цін, передают...
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....