Наразі на прилавках українських магазинів та ринків продаються переважно імпортні кавуни з Туреччини й Болгарії. Ягоди з вітчизняних полів на прилавках з'являться в серпні. Втім, кавуни дешевими не будуть. Про це розповів в ефірі "Суспільне Спротив" виконавчий директор "Економічного дискусійного клубу" Олег Пендзин, передають Патріоти України.
"Десь до десяти гривень більше, ніж ціна минулого року. Хочу зазначити, що ще не сезон. Сезон буде в серпні. Тоді і кавуні, і дині здешевшають. Зараз різниця у ціні між кавуном і динею становить 30-40 грн за кілограм. Тижнів за два-три ціни знизяться на 5-7 гривень. На жаль, херсонського кавуна за 10 грн за кілограм ми скоро не побачимо", - сказав економіст.
Цього року, як і торік, більшість кавунів будуть ввезені з-за кордону. Тоді як раніше імпорт цих ягід становив лише 10%. За словами експерта, через наслідки підриву Каховської ГЕС "у найближчі роки точно з Херсонщини ми кавунів не побачимо".
Тим часом фермери почали активніше вирощувати кавуни на Миколаївщині та Одещині. Крім того, вирощування почали практикувати в центральних регіонах, у Рівненській та Закарпатській областях.
"Проблема в тому, що там трохи інакший температурний режим, ніж на півдні України, і там недостатньо сонця", - наголошує Пендзин.
Кадровий дефіцит у Росії минулого року досяг 7,6% від загальної чисельності зайнятих – це 2,2 млн осіб із 27,2 млн. Такий рівень став рекордним за весь час спостережень із 2008 року. Про це свідчать дані Росстату, передають Патріоти України з посилання...
Brent торгується нижче $60 за барель, російський Urals купуватимуть ще на десяток доларів нижче. РРішення Саудівської Аравії збільшити видобуток нафти призводить до стрімкого падіння цін. Московія під загрозою глибокої кризи, подібної до колапсу 1990-х