Цієї зими українцям не треба перейматися через стрімке подорожчання газу. Ціна зросте, але не значно, розповів експерт з енергетики Михайло Гончар, передають Патріоти України.
"Ціна залежатиме від вартості на європейському ринку. Звідти частково завозимо газ. Але не треба виключати варіант, що взимку не будемо імпортувати паливо. Вистачить власного видобутку та запасів у підземних газосховищах (на 29 жовтня маємо 21,74 млрд куб. м газу. - ГПУ). Так чи інакше орієнтир на європейські ціни буде. Займатися благодійністю не вигідно. Треба збирати кошти і думати про наступний опалювальний сезон", - пояснює експерт.
У листопаді газ для населення подорожчав на 14,7% - до 4,899 тис. грн за тисячу куб. м. "Газ подорожчав через сезонність. Так працює ринок. На літо ціна падає, взимку - зростає. Заощадити вдасться тим, хто у серпні-вересні закупив газ на зиму за літніми цінами. Щоправда домогосподарства сукупно придбали понад 67 мільйонів "кубів" палива. З точки зору загального споживання, це мізерна кількість. Пересічні українці не довіряють Нафтогазу. Думаю, що наступного року купувати газ на зиму за літніми цінами буде значно більше споживачів", - каже Гончар.
Україна не купує газ у Росії 4 роки - з 25 листопада 2015 року. "Перейшли на реверсні поставки з Європи. У листопаді цьогоріч плануємо експерементально закупити кілька танкерів скрапленого газу через польський термінал Свіноуще. Цей газ коштуватиме дорожче, ніж власні запаси", - резюмував експерт з енергетики.
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...