"Газпром" просить "відпустити" внутрішні ціни для промисловості в РФ, аби збільшити доходи від внутрішнього ринку на тлі падіння експорту в Європу вчетверо. Про це повідомляє російський Коммерсант з посиланням на матеріали засідання держради з енергетики, передають Патріоти України.
"Газпром" просить уряд лібералізувати оптові ціни на газ для промислових споживачів, ввести сезонну диференціацію оптових цін на газ і запустити систему комерційного балансування.
Цю ідею на засіданні висловив заступник голови "Газпрому" Віталій Маркелов. Він зазначив, що газова галузь Росії "має змістити фокус з експортно орієнтованої моделі на внутрішній ринок". Почати пропонується з кількох пілотних регіонів.
На населення і комунально-побутових споживачів припадає близько 19% від загального споживання в країні, відповідно понад 80% – промислові споживачі.
Наразі приватні російські виробники газу, такі як "Роснефть" і НОВАТЕК, можуть пропонувати цінові знижки і тим самим переманювати великих споживачів. Натомість "Газпром" працює за встановленими Федеральною антимонопольною службою (ФАС) тарифами, зокрема в тих регіонах, де тариф не покриває витрат.
Приватні виробники газу раніше стверджували, що, перш ніж запроваджувати вільні ціни всередині країни, потрібно лібералізувати доступ до експорту і запровадити прозорі тарифи на транспортування ГТС "Газпрому". Але зараз питання доступу до експорту в Європу, після його падіння практично в чотири рази, стало менш актуальним.
"Газпром" протягом останніх років наростив свої видобувні потужності до приблизно 560-580 млрд кубометрів на рік, але через падіння експорту на тлі повномасштабного вторгенння РФ в Україну видобуток компанії торік впав на 20%, до 412,6 млрд кубометрів.
Внутрішньо переміщені особи, які наймають житло і витрачають на оренду понад 20% свого сукупного доходу, можуть отримувати субсидії на оренду житла. При цьому субсидія на найм житла призначається, якщо ВПО відмовились від допомоги на проживання. Про це...
Швидкий розвиток технологій змінює ринок праці. Вже до кінця десятиліття під загрозою зникнення опиниться низка професій. Без роботи ризикують залишитися в першу чергу спеціалісти, які виконують однотипні завдання. Докладніше про майбутні тенденції на ...