Екстрені відключення світла закінчаться, українцям повернуть графіки: В "Укренерго" назвали терміни

Аварійні відключення електроенергії в Україні зміняться плановими вже через 1-2 дні (тобто 26-27 листопада). Це станеться тоді, коли українські АЕС почнуть працювати із нормальною плановою потужністю. Про це заявив голова "Укренерго" Володимир Кудрицький в ефірі телемарафону. Енергетик зазначив, що найскладніший етап відновлення системи після атаки 23 листопада вже пройдено, передають Патріоти України.

"Усі області загоєні, енергосистема знову з'єднана з енергосистемою Євросоюзу. Усі три атомні станції, розташовані на неокупованій території, працюють. Через 1-2 дні вони вийдуть на свою нормальну планову потужність, і ми очікуємо, що можна вже буде перевести наших споживачів замість аварійних на планові графіки" – заявив Кудрицький.

Аварійна ситуація в енергосистемі виникла через ракетну атаку Росії. Вперше за 40-річну історію української атомної енергетики було відключено всі енергоблоки АЕС. Надвечір 24 листопада АЕС підключили до мережі. Наразі небезпеки немає, але дії РФ становлять реальну загрозу ядерної та радіаційної катастрофи, наголосили в "Енергоатомі".

Шантаж Кремля виявився саморуйнуванням: Економіст-міжнародник навів три причини, чому РФ програє в енергетичній війні із Заходом

неділя, 27 листопад 2022, 20:28

На початку повномасштабної війни Росії проти України ЄС ще був найбільшим покупцем енергоресурсів РФ, але тепер європейські країни назавжди пішли. Про це заявив економіст Фатіх Біроль, який очолював Міжнародне енергетичне агентство, повідомляють Патріо...

Роботу енергосистеми України стабілізували: Шмигаль назвав поточний дефіцит електрики

неділя, 27 листопад 2022, 19:41

Раніше Шмигаль повідомив, що збитки НЕК Укренерго через російські обстріли становлять понад 70 мільярдів гривень.