Електроенергія подорожчає на 81,7%! В Україні навесні підвищать тарифи для частини споживачів

В Україні навесні подорожчає електроенергія для користувачів. Про це повідомили у прес-службі Національної комісії, яка здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, передають Патріоти України.

Тарифи на розподіл переглянули в шести операторів. Для обленерго, які розташовані у зоні активних військових дій, передбачено поетапне підвищення тарифів.

У НКРЕКП повідомили, що світло подорожчає для непобутових споживачів. Поетапне підвищення вартості електроенергії передбачено для обленерго у зоні бойових дій:

  • ДП "Регіональні електромережі";
  • "Запоріжжяобленерго";
  • "ДТЕК Донецькі електромережі";
  • "ДТЕК Високовольтні мережі";
  • "Херсонобленерго";
  • "Луганське енергетичне об'єднання".

Заплановано підвищення тарифів у квітні та липні поточного року. Вартість електроенергії підвищиться на 54,4-81,7% для першого класу напруги та на 35,6-56,7% – для другого. Зазначається, що подорожчання пов'язане з економічними причинами. В тому числі:

  • оплата послуг з передачі електроенергії та диспетчерських послуг НЕК "Укренерго";
  • поповнення втрат електроенергії у мережах;
  • закупівля електроенергії на спотовий ринок;
  • виплата заробітних плат.

Нагадаємо, що з 1 січня в Україні вже подорожчала електроенергія для деяких побутових споживачів. Нові розцінки поширюються на послуги:

  • постачальників універсальних послуг;
  • з оперативно-технологічного (диспетчерського) управління НЕК "Укренерго";
  • з передачі електроенергії;
  • розподілу електричної енергії.

Як відомо, в Україні діє мораторій на підвищення тарифів на більшість комунальних послуг

НБУ вводить жорсткі правила поповнення банківських карт: Що варто знати

четвер, 25 червень 2026, 16:10

Посилення правил фінансового моніторингу, що відбулося в лютому, призвело до того, що банки почали частіше перевіряти українців і блокувати їхні рахунки. При цьому з 26 червня 2026 року в Україні набудуть чинності нові правила користування платіжними т...

Втішна новина з Гданська: Україна отримала від вросоюзу перший транш з €90 млрд євро дворічної допомоги

четвер, 25 червень 2026, 13:26

Крім того, найближчими днями Україна отримає також перші 6 млрд євро на виробництво дронів, пообіцяла Урсула фон дер Ляєн. Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн оголосила про виділення Україні першого траншу макрофінансової допомоги на суму 3,2 млр...